Ile osób pracuje w Bogdance? Jakie są plany rekrutacyjne?


GP - 5 lut 2019 12:06


- Na koniec września 2018 roku Lubelski Węgiel Bogdanka SA zatrudniał blisko 4700 osób - mówił prezes Artur Wasil. Jak będzie wyglądać rekrutacja w 2019 roku?

Pytany przez WNP.PL Wasil przyznał, że w przypadku każdej prowadzonej przez spółkę rekrutacji liczba chętnych osób przewyższa liczbę wolnych etatów. To dobra prognoza na przyszłość. Pokazuje, że nie ma trudności z pozyskaniem osób do pracy w kopalniach we wschodniej Polsce.

- Nasza polityka w zakresie HR jest długoterminowa - doprecyzował prezes Wasil. - Z jednej strony stawiamy na rozwój zawodowy osób aktualnie zatrudnionych w Bogdance, a z drugiej na  sukcesywne pozyskiwanie młodych, utalentowanych pracowników.

Polityka kadrowa Lubelskiego Węgla od 2017 r. ma dwa filary. Pierwszy to współpraca ze szkołami średnimi o profilu techniczno-górniczym: Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej oraz Zespół Szkół w Ostrowie Lubelskim. Drugi filar to współpraca z najważniejszymi ośrodkami naukowymi w Polsce. Kluczowa jest w drugim filarze Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie (AGH). Prezes nie ukrywa, że absolwenci tej krakowskiej uczelni mają być przyszłą kadrą Lubelskiego Węgla.

Więcej o sytuacji kadrowej w górnictwie przeczytasz tutaj.

Lubelski Węgiel "Bogdanka" to jedna z młodszych firm górniczych w Polsce. Obsługuje wydobycie w złożach węgla kamiennego odkrytych w latach 60 i 70. XX w., choć poszukiwania w rejonie Lublina prowadzone były jeszcze przed II wojną światową.www.pulshr.pl | 16-09-2019 22:47:49