Łódź: Przedsiębiorca uzyska poradę prawną kilku urzędów w jednym miejscu


PAP/AT - 11 sty 2019 15:57


Urząd Miasta Łodzi - razem z kilkoma innymi urzędami, m.in. ZUS, GUS i PUP – uruchomił wspólny punkt pomocy prawnej, w którym osoby prowadzące działalność gospodarczą będą mogły uzyskać kompleksową poradę bez konieczności odwiedzania kolejnych instytucji.

Zaproszenie do korzystania z bezpłatnych porad prawnych wysłano drogą elektroniczną do blisko 15 tys. małych i średnich przedsiębiorstw, działających na terenie Łodzi.

"Urząd Miasta Łodzi - wspólnie z Urzędem Skarbowym, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, Głównym Urzędem Statystycznym, Powiatowym Urzędem Pracy, Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego - będą prowadzić porady dla przedsiębiorców i dla osób, które chciałyby założyć firmę. W każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca osoby zainteresowane taką pomocą będą mogły przyjść do Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej UMŁ, mieszczącego się przy al. Politechniki 32" - poinformował na konferencji prasowej w piątek dyrektor Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej Piotr Bors.

Magistrat chce, aby łodzianie mogli - bez konieczności odwiedzania kilku instytucji - spotkać w jednym miejscu przedstawicieli wszystkich wymienionych urzędów i rozwiać wszelkie wątpliwości związane z prowadzeniem działalności gospodarczej czy zakładaniem firmy. Podczas czwartkowych dyżurów dostępni będą również miejscy prawnicy.

"Każdego roku normodawcy w Polsce oraz w Unii Europejskiej wytwarzają tysiące stron aktów prawnych. Gdyby przedsiębiorcy mieli je wszystkie przestudiować, to musieliby porzucić swoją działalność i zająć się tylko czytaniem przepisów. Doszliśmy do wniosku, że na ile tylko jesteśmy w stanie, będziemy starali się zapewnić im wsparcie" - dodał dyrektor Wydziału Prawnego UMŁ Marcin Górski.

Z kolei dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łodzi Krzysztof Barański zapowiedział że doradcy klienta z PUP będą informować m.in. o szkoleniach i formach wsparcia, którymi dysponuje urząd - od środków na wyposażenie stanowiska pracy dla bezrobotnego, poprzez pakiet szkoleń czy pakiety środków na dofinansowanie wynagrodzenia i składek na ubezpieczenie społeczne. Będą też mieli druki wniosków, które należy składać, a także pomogą je wypełniać i wskażą dalsze procedury.www.pulshr.pl | 27-06-2019 05:11:59