To już oficjalne. Spencer Neumann dyrektorem finansowym Netflix


PAP/KDS - 3 sty 2019 12:57


W środę (2 stycznia) wieczorem Netflix oficjalnie ogłosił zatrudnienie dyrektora finansowego Spencera Neumanna. Wcześniej pełnił on  taką samą funkcję w koncernnie Activision Blizzard. Neumann rozpocznie pracę jeszcze na początku 2019 r. - podała agencja Reutera, cytując anonimowe źródło.

Po początkowych doniesieniach o dołączeniu Neumanna do ekipy Netfliksa koncern w środę wieczorem oficjalnie ogłosił zatrudnienie menadżera. - Netflix to wyjątkowa marka, jestem podekscytowany, a praca z zespołem firmy to dla mnie zaszczyt - powiedział przyszły dyrektor finansowy firmy. W oświadczeniu nie została podana dokładna data rozpoczęcia pracy przez Neumanna.

Agencja Reutera wskazała, że już w poniedziałek firma Activision Blizzard poinformowała o zamiarze zwolnienia Neumanna bez podawania szczegółowych powodów swojej decyzji. Koncern zaznaczył jedynie, że rozwiązanie współpracy nie miało związku ze sprawozdaniami finansowymi ani innymi kwestiami nadzorczymi.

Neumann pracował dla amerykańskiego producenta i wydawcy gier wideo od maja 2017 r. i obecnie przebywa na płatnym urlopie. Wcześniej zajmował podobne stanowiska w koncernach takich jak Disney czy telewizja ABC - podał serwis Variety. W Netfliksie zastąpi Davida Wellsa, który zarządzał sprawami finansowymi Netfliksa przez ostatnie 14 lat. Wells zapowiedział zamiar rezygnacji ze swojej funkcji w sierpniu 2018 roku.

Zdaniem anonimowego źródła agencji Reutera bezpośrednio po przejściu do Netfliksa do zadań Neumanna należało będzie zabezpieczenie funduszy na produkcję własnych filmów i seriali tworzonych na potrzeby platformy streamingowej. Według informatora agencji firma chce, by jej następny dyrektor finansowy pracował w Los Angeles w południowej Kalifornii, gdzie mieści się również siedziba Activision Blizzard. Wells pracował z biura w północnej części stanu Kalifornia.www.pulshr.pl | 05-12-2019 20:32:50