Mateusz Morawiecki zapowiada wielki program modernizacji, europeizacji i wyższych płac


PAP/JS - 15 gru 2018 13:54


Obóz rządzący jest w stanie zaproponować Polakom - na kolejne trzy, sześć i dziewięć lat - wielki program modernizacji oraz prawdziwej europeizacji, a także wprowadzenie wyższych wynagrodzeń - zapowiedział podczas sobotniej (15 grudnia) konwencji PiS premier Mateusz Morawiecki.Premier podkreślił, że jednym z filarów polityki obozu rządzącego jest "elementarna sprawiedliwość społeczna".

- Ta, której tak bardzo brakowało przez 25 lat. Solidarność w pełnym rozumieniu tego słowa - mówił.

Morawiecki dodał, że rząd opiera swoje działania również o "sterowność naszych interesów", czyli przywrócenie "dbałości" w polityce zagranicznej Polski.

- Bo to nie wtedy, kiedy jesteśmy głaskani po głowie, realizujemy nasze interesy, wtedy, kiedy chcemy się przypodobać innym, tylko wtedy, kiedy twardo bronimy ich i wygrywamy, bo potrafimy budować koalicje - oświadczył szef rządu.

Jak wskazał, obóz Zjednoczonej Prawicy jest w stanie na kolejne trzy, sześć i dziewięć lat zaproponować Polakom "wielki program modernizacji, prawdziwej europeizacji i wyższych wynagrodzeń".

Szef rządu podziękował kobietom.

- Dziękujemy, bo nie tylko kobiety przechowały Polskę przez lata niewoli - podczas zaborów - i później matki, żony w mrocznych izbach wyszywały na sztandarach. Ale także dzisiaj, kobiety, Polki widzą, że zmienia się rzeczywistość, że nasza polityka rodzinna jest czymś rzeczywiści nowym, jest zaproszeniem do tej uczty gospodarczej, do współuczestnictwa w życiu społecznym, gospodarczym, szerokich rzesz Polaków, rodzin, które do tej pory były gdzieś na marginesie - zauważył Morawiecki.

Premier przytoczył również słowa piosenki Haliny Frąckowiak "Bądź gotowy dziś do drogi".

- Jesteście gotowi do drogi? - pytał zebranych. Uczestnicy konwencji odpowiedzieli: "tak". - To dobrze- podkreślił Morawiecki.

W swoim wystąpieniu podczas konwencji, która ma podsumować trzy lata działalności PiS oraz pokazać plany ugrupowania na przyszłość, szef rządu wskazał też, że rozwój społeczno-gospodarczy w Polsce ostatnich 30 lat "przebiegał inaczej niż dojrzałych krajów zachodnich", czego efektem jest niewielka na tle społeczeństw zachodnich, dopiero tworząca się klasa średnia.

- My naszą ofertą kierujemy, sterujemy, budujemy w taki sposób, żeby klasa średnia była jak najsilniejsza, jak najbardziej zasobna, żeby pomóc rozwijać skrzydła młodym - ale też młodym duchem - Polakom, którzy chcą pracować, chcą się dorabiać i chcą zarabiać na poziomie europejskim; Prawo i Sprawiedliwość jest gwarantem takiej drogi - mówił Morawiecki.www.pulshr.pl | 15-12-2019 13:48:11