To dopiero początek coworkingu w Polsce


Propertynews.pl - 14 gru 2018 10:54


Nowe strefy coworkingowe pojawiają się niemal każdego miesiąca, w niemal każdym nowym biurowcu, a globalni gracze coraz chętniej i śmielej otwierają kolejne przestrzenie. Zasoby elastycznych miejsc pracy w największych polskich miastach wynoszą już 163 tys. mkw., a zdaniem ekspertów to dopiero początek coworkingu w Polsce.

- W następnych dwóch, trzech latach całkowity zasób powierzchni coworkingowej w Polsce może się podwoić i zbliżyć się do innych rynków europejskich – mówi Mikołaj Niemczycki, Coworking Clients Manager, Cushman & Wakefield.

Tylko w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy do Polski weszło kilku globalnych graczy.

Czytaj też: Coworking kwitnie w kolejnym mieście

Według wyliczeń firmy doradczej Savills najwięcej przestrzeni coworkingowych oferowanych jest w miastach takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań i Łodzi. Te rynki oferują już łącznie 163 mkw. elastycznych biur.

Operatorzy coworkingowi coraz częściej dostrzegają też miasta regionalne, w tym także nieoczywiste lokalizacje takie jak np. Olsztyn czy Lublin. W miastach tych strefy coworkingowe planuje otworzyć O4 Coworking. Łącznie może w nich powstać nawet 5 tys. mkw. elastycznych biur, a na celowniku kolejne nieoczywiste lokalizacje.

Więcej czytaj tutajwww.pulshr.pl | 05-08-2020 21:30:15