Samobójstwo w Korei. Taksówkarz w proteście pozbawił się życia


PAP/GP - 10 gru 2018 10:14


Południowokoreański taksówkarz podpalił się w swoim pojeździe w pobliżu gmachu parlamentu w Seulu. Desperacki akt miał miejsce 10 grudnia. Chciał zaprotestować przeciwko usłudze wspólnych przejazdów (carpooling) proponowanej przez przedsiębiorstwo branży internetowej.

- 57-letni taksówkarz zmarł - poinformowała policja. W Seulu taksówkarze zrzeszeni w związkach zawodowych organizują wiece, protestując przeciwko planom firmy Kakao Mobility, zamierzającej zaoferować aplikację carpooling na smartfony.

Taksówkarze obawiają się, że aplikacja może zagrozić ich miejscom pracy i domagają się od rządu, by odmówił wydania licencji na tę usługę. Kakao Mobility prowadzi testy swojej aplikacji, nie zważając na protesty. Rzeczniczka firmy wyraziła ubolewanie z powodu samobójstwa taksówkarza, ale odmówiła dalszych komentarzy.

Nie ma na razie reakcji południowokoreańskiego ministerstwa transportu.

Carpooling ma ruszyć 17 grudnia. Kakao Mobility informuje, że zarejestrowało się już ponad 50 tys. kierowców chętnych do świadczenia tej usługi.

Południowokoreańskie przepisy zabraniają świadczenia usług przewozowych przez prywatnych kierowców; w 2013 roku Uber musiał zaprzestać działalności w tym kraju. Firma Kakao Mobility twierdzi jednak, że jej usługa jest legalna, ponieważ prawo dopuszcza carpooling w godzinach dojazdów do i z pracy.www.pulshr.pl | 25-05-2020 04:46:08