Andrzej Rogoyski powołany na prezesa zarządu Polskiego Radia


PAP/JS - 22 lis 2018 19:05


Andrzej Rogoyski został powołany na prezesa zarządu Polskiego Radia - poinformował po zakończeniu posiedzenia przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Dodał, że Rogoyski to człowiek, który "już zrobił dużo dobrego dla Polskiego Radia".

- Andrzej Rogoyski został powołany dzisiaj na prezesa Polskiego Radia. Jest to człowiek, który już zrobił dużo dobrego dla Polskiego Radia najpierw jako przewodniczący Rady Nadzorczej, a przez ostatnie miesiące jako członek Rady Nadzorczej oddelegowany do pełnienia funkcji prezesa. Naszym zdaniem jest to bardzo korzystny i dobry dla radia wybór - powiedział dziennikarzom Czabański.

Jak dodał, Rogoyski "mówił o pewnej wizji rozwoju Polskiego Radia, i z jednej strony rozwoju, dodawania jakby nowej wartości, takich jak powstałe niedawno Radio Chopin czy kanały cyfrowe, Radio Dzieciom (...)".

- Do tego trzeba dodawać cały czas nową ofertę i o tych ofertach mówił (...). to jest jeden argument za nim, a drugi jest taki, że ustabilizował sytuację w Polskim Radiu przez te parę miesięcy. Zarząd ze sobą współpracuje, dobrze pracuje z dyrekcjami poszczególnymi anten i innych części Polskiego Radia, także to dobrze rokuje - stwierdził Czabański.www.pulshr.pl | 23-09-2019 10:58:05