Praca zdalna już w 56 proc. firm na świecie


GP - 29 paź 2018 13:00


Z tegorocznej edycji raportu "Global state of Remote Work" wynika, że ponad połowa firm na świecie oferuje pracownikom różne formy pracy zdalnej.

W największej gospodarce świata, w Ameryce, blisko połowa pracujących korzysta już z pracy zdalnej. Takie wnioski płyną z sondażu Instytutu Gallupa. I z innych instytucji monitorujących formy wykonywania pracy na świecie wynika, że praca zdalna zyskuje na popularności.

Najnowsze informacje o tak wykonywanej pracy pochodzą z tegorocznej edycji raportu "Global State of Remote Work", którą właśnie opublikowała firma Owl Labs. To techniczne przedsiębiorstwo jest żywo zainteresowane tematem, bo produkuje sprzęt do wideokonferencji.

Czytaj też: To może zachwiać rynkiem pracy w Polsce

Raport wskazuje, że coraz więcej firm wypełnia definicję przedsiębiorstwa hybrydowego, w którym część obowiązków wykonują pracownicy w ścisłej siedzibie firmy, np. w biurze, a część jest wypełniana zdalnie.

Firm na świecie, w których oferuje się pracę zdalną, jest obecnie 56 proc. Część z nich (16 proc.) to firmy już w całości operujące bez siedziby.

Praca zdalna pożądana przez pracowników

"(Badani) pracownicy zaznaczają, że są szczęśliwsi, gdy mają wybór, czy pracować z biura, czy zdalnie" podkreślają autorzy raportu. Po czym podpierają się wynikiem ankiet. Pierwszym, najczęściej wybieranym przez pracowników powodem korzystania z pracy zdalnej jest poprawa wydajności pracy. Gdy pracują zdalnie, lepiej wypływa to także na ich równowagę między życiem prywatnym, a zawodowym.

Czytaj też: Outplacement nie zawsze jest skuteczny

W Ameryce Północnej pracownicy wybierają pracę zdalną ze względu na wygodę, gdy w Afryce  do pracy zdalnej przekonuje oszczędność dla firmy.

Praca zdalna w ITwww.pulshr.pl | 29-09-2020 10:20:11