Niestandardowa rekrutacja do warszawskiego hotelu Ibis. Kandydatów przetestują... gondolierzy


AKC - 25 paź 2018 14:58


Ibis Styles to marka, która zaskakuje pomysłowością. Przejawia się ona nie tylko w unikatowych motywach przewodnich, obecnych w hotelowych wnętrzach, ale również w niestandardowym podejściu do doboru pracowników. Jeszcze w tym roku w stolicy zostanie otwarty kolejny obiekt marki. Hotel ibis Styles Warszawa Centrum powstanie przy ulicy Zagórnej 1a. Już 25 października, w godzinach 14-20, w sąsiednim hotelu Ibis Budget (ul. Zagórna 1), odbędzie się niecodzienna rekrutacja. Kto jest poszukiwany? Przede wszystkim pozytywne osobowości.

Kandydaci będą mieli do pokonania kilka stacji rekrutacyjnych. Każda z nich to inne, specjalne zadania, których żeglarski kontekst jest jedynie metaforą, mającą przełożenie na hotelową codzienność.

Co ma wspólnego tonący statek z pracą na recepcji? Które z trudnych sytuacji napotykanych na wodzie mogą przydarzyć się w hotelowej restauracji? Jakie kreatywne sposoby na spędzanie czasu w stolicy można zaproponować grupie piłkarzy?

Czytaj też: Nietypowe rekrutacje: wyzwanie dla kandydatów czy rekruterów?

To tylko niektóre z wyzwań, z jakimi będą musieli się zmierzyć przyszli pracownicy hotelu Ibis Styles Warszawa Centrum. Na wstępie kandydaci otrzymają specjalny formularz, w którym kolekcjonować będą przypisane do zadania pieczątki, będące cenną wskazówką dla zespołu rekrutacyjnego. Po zebraniu wszystkich pieczątek zdobędą tzw. „patent na gondoliera”, który umożliwi im przejście do kolejnego etapu, jakim będą indywidualne rozmowy z kandydatami.

Poszukiwany, poszukiwana – kto?

Marka Ibis Styles wykracza znacząco poza ogólnie przyjęte standardy rekrutacji. Poszukując pracowników do nowego hotelu, Ibis Styles Warszawa Centrum stawia przede wszystkim na unikatowe osobowości. Jakie cechy stanowią atut w hotelarstwie? Cenione są: otwartość, komunikatywność, proaktywność, umiejętność rozwiązywania problemów i pozytywne nastawienie.

Doświadczenie w pracy o podobnym charakterze ma drugorzędne znaczenie. Poszukiwane aktualnie są osoby na stanowiska recepcyjno-rezerwacyjne, pracownicy służby pięter, a także kucharze, pomoce kuchenne i kelnerzy.

Czytaj też: Escape room: od zabawy do narzędzi rekrutacji

Docelowo hotel Ibis Styles Warszawa Centrum i sąsiedni Ibis Budget będą stanowiły combo, a personel obu obiektów będzie zamienny. Grupa Hotelowa Orbis zapowiada, że w przypadku zgłoszenia większej ilości kandydatów, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji, będą oni mogli znaleźć zatrudnienie w innych, zlokalizowanych w stolicy obiektach wchodzących w jej struktury.www.pulshr.pl | 24-01-2020 03:06:13