Fabryki Mebli Forte. Nowe przedszkole dla dzieci pracowników


AKC - 7 wrz 2018 13:35


Z początkiem września przy zakładzie fabryki mebli Forte w Suwałkach ruszyło dwujęzyczne przedszkole premium z oddziałem żłobkowym dla dzieci pracowników producenta mebli. Placówka prowadzona przez KIDS&Co. umożliwia przyjęcie 150 maluchów, którym oferuje dwujęzyczną metodę nauczania, dietę makrobiotyczną i program rozwoju inteligencji emocjonalnej.

– Przedszkole firmowe jest jednym z bardzo ważnych benefitów socjalnych, przy pomocy których można zbudować zaangażowanie i emocjonalną więź między pracownikiem i pracodawcą. Jednak sama bliskość placówki do miejsca pracy rodzica nie wystarczy. Na wyjątkową ofertę musi składać się atrakcyjny program nauczania i zdrowy sposób żywienia dla maluchów oraz dofinansowanie ze strony pracodawcy. W takim modelu wygrywają wszyscy – pracownikom jest łatwiej godzić życie zawodowe z prywatnym, pracodawcy mają lojalnych pracowników i solidny argument w przyciągnięciu nowych, a KIDS&Co. jako operator może realizować swoją misję edukacyjną. Forte już go sprawdziło, otwierając trzy lata temu swoje pierwsze przyzakładowe przedszkole z oddziałem żłobkowym w Ostrowi Mazowieckiej. Zadowolenie ze współpracy z nami zaowocowało otwarciem kolejnego, niezwykle nowoczesnego kompleksu przedszkolno-żłobkowego w Suwałkach – mówi Karina Trafna, prezes KIDS&Co.

Fabryki mebli Forte są pierwszą firmą w Polsce, która zdecydowała się na otwarcie przedszkoli przy swoich zakładach produkcyjnych w dwóch różnych lokalizacjach. Placówka w Suwałkach, podobnie jak pierwszy kompleks przedszkolno-żłobkowy w Ostrowi Mazowieckiej, została zaprojektowana zgodnie z wytycznymi KIDS&Co., ogólnopolskiego operatora, specjalizującego się w otwieraniu i prowadzeniu nowoczesnych, dwujęzycznych przedszkoli i żłobków przybiurowcowych i firmowych.

Czytaj też: Wrocław: Nokia w biurowcu West Link utworzy przedszkole dla pracowników

Przedszkole jest przeznaczone wyłącznie dla dzieci pracowników suwalskiej fabryki mebli – umożliwia przyjęcie 150 maluchów. Na uwagę zasługuje projekt budynku i jego wnętrz, którego celem było z jednej strony zaspokojenie specyficznych potrzeb dzieci, a z drugiej pobudzenie ich wyobraźni. Działalność placówki opiera się na trzech filarach: dwujęzyczności, diecie makrobiotycznej oraz autorskim programie rozwoju umiejętności społecznych i inteligencji emocjonalnej.

W żłobku i przedszkolu jest realizowany autorski program nauki języka angielskiego oparty na metodzie wczesnej immersji, czyli zanurzenia dziecka w środowisku anglojęzycznym. Placówka stawia na wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych i wzmocnienie odporności młodego organizmu.

W suwalskim kompleksie przedszkolno-żłobkowym jest realizowany autorski program rozwoju umiejętności społecznych i inteligencji emocjonalnej. Podczas codziennych zajęć opiekunowie stawiają na rozwój kompetencji miękkich, takich jak kreatywność, komunikatywność, umiejętność pracy w grupie, rozwój samodzielnego myślenia, radzenia sobie z emocjami oraz efektywnego gospodarowania czasem. 

Zysk dla pracodawcy, pracownika i dziecka

Kompleks przedszkolno-żłobkowy przy fabrykach mebli Forte w Suwałkach jest jedną z ponad 10 placówek prowadzonych przez KIDS&Co. w Polsce, w tym piątym przedszkolem firmowym.

Czytaj też: Benefity pracownicze. Na te cztery trendy warto zwrócić uwagę

- Wymierne korzyści z realizacji takiego projektu odczuwają zarówno pracodawcy, pracownicy jak i ich dzieci. Z naszych doświadczeń wynika, że grupa pracowników korzystających z miejsc w naszych żłobkach i przedszkolach firmowych jest najmniej rotująca w skali firm, w których pracują, a dostęp do żłobków skraca czas przebywania pracowników na urlopach wychowawczych, na czym pracodawcom szczególnie zależy. Zyskują też maluchy, które już od 1. roku życia mają kontakt z dwoma językami, a dzięki specjalnemu programowi żywienia chorują zdecydowanie rzadziej, niż ich rówieśnicy. Z naszych wewnętrznych badań wynika, że w sezonie jesienno-zimowym, kiedy nieobecności w większości przedszkoli sięgają kilkudziesięciu procent, u nas jest to co najwyżej kilka procent – mówi Karina Trafna.www.pulshr.pl | 06-07-2020 04:41:19