Zarządzanie nie działa? Możesz stracić pracowników


JRP - 9 sie 2018 16:48


Pomimo wszechobecnej cyfryzacji i dostępu do internetu firmy wciąż nie umieją dobrze skomunikować swoich pracowników. Tworzenie wideokonferencji trwa długo i jest obarczone ryzykiem wielu błędów i zakłóceń. W dobie powszechnej pracy zdalnej Webex należy do najprostszych i najskuteczniejszych rozwiązań.


Najwyższymi imperatywami współczesnego biznesu są: efektywne współpraca w zespołach; współpraca z osobami spoza organizacja oraz zdolność do szybkiego znajdywania ekspertów i informacji - wynika z niedawnej publikacji Harvard Business Review.

- Większość firm konkuruje, by zapewnić najlepsze doświadczenia swoim klientom i pracownikom, ale tylko niewielki odsetek osiąga sukces - uważa Andy Brocklehurst, dyrektor ds. współpracy w Cisco w regionie Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Rosji.

Każda firma chciałaby być dobrze zorganizowana i skomunikowana. Ale jak to osiągnąć?

Według niedawnego badania przeprowadzonego przez Cisco 23 proc. pracowników wiedzy ma już swobodę wyboru miejsca pracy, a kolejne 44 proc. ma nadzieję, że będzie miało taką możliwość w ciągu najbliższych trzech lat. W 2020 r. prawie połowa światowej siły roboczej będzie się składać z tzw. millenialsów i pokolenia Z, obywateli globalnego Internetu z własnym stylem pracy.

W tym scenariuszu firmy, aby przyciągnąć talenty, muszą zapewnić sobie odpowiednie narzędzia i rozwiązania, które umożliwią im pracę w sposób elastyczny i kooperacyjny.

- Reprezentanci nowych pokoleń na rynku pracy, ale też wielu starszych pracowników, nabrało bardzo „zwinnej” mentalności. Jeśli narzędzia pracy nie będą działać prawidłowo, oni będą szukać alternatywy. Nasze badania pokazują, że potrzebujemy nowego sposobu pracy, który byłby bardziej elastyczny, oparty na współpracy i prostszy - mówi Andy Brocklehurst.

Nowoczesne narzędzia pracy powinny być łatwe w obsłudze, przejrzyste i możliwe do połączenia z rozwiązaniami innych firm, nawet konkurencyjnych. Dlatego Cisco połączyło platformy Cisco Spark oraz Webex. Ta pierwsza, dedykowana pracy zespołowej, nazywa się teraz Webex Teams. Platforma oferuje możliwości, dzięki którym każde pomieszczenie z telewizorem jest potencjalną salą konferencyjną. Webex Share pozwala podłączyć niewielki adapter do dowolnego telewizora aby udostępnić dokument lub pulpit. Funkcja będzie dostępna dla aplikacji Webex Meeting oraz Teams pod koniec 2018 roku. Firma wdrożyła też technologie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, co znacznie ułatwia organizację spotkań - m.in. przez redukcję dźwięków klawiatury czy innych odgłosów, które mogłyby rozpraszać uczestników telekonferencji.

Webex działa w chmurze obliczeniowej i obsługuje obecnie ponad 3 mld minut spotkań miesięcznie.

- Sztuczna inteligencja ewoluowała od rozumienia języka naturalnego do roli prawdziwego członka spotkania - uważa Brocklehurst. - Cisco sprawia, że praca zespołowa jest bardziej intuicyjna. Różnice pomiędzy rzeczywistością a światem wirtualnym, odległości jakie dzielą pracowników, różnice między laptopem a telefonem przestają mieć znaczenie.www.pulshr.pl | 18-09-2019 22:04:58