LG Chem i nowe miejca pracy w regionie


AKC - 29 lip 2018 14:49


Marszałek dolnośląski, Cezary Przybylski, spotkał się z prezesem LG Chem Wrocław Energy Shim In Yongiem. Koncern realizuje obecnie na Dolnym Śląsku jedną z największych inwestycji ostatnich 15 lat. To budowa pierwszej w tej części świata fabryki baterii do samochodów elektrycznych.

Obecny od lat w województwie dolnośląskim LG Chem nową inwestycją znacznie rozwinie swoją działalność w regionie i utworzy wiele nowych miejsc pracy. Zlokalizowana w Kobierzycach fabryka ma w planach zatrudnienie wykwalifikowanych pracowników nie tylko z Dolnego Śląska, ale także spoza jego granic.

-  Z pewnością jednym z wyzwań, zarówno dla koreańskiego przedsiębiorcy, jak i dla samorządu w naszym regionie, będzie poszukiwanie do pracy w nowej fabryce odpowiedniej kadry. Tak duże inwestycje, jak ta, którą planuje LG Chem, przyciągają kolejnych kontrahentów z wielkim kapitałem, a to dobry prognostyk dla rozwoju naszego województwa. Już teraz Dolny Śląsk jest liderem wśród europejskich regionów w tworzeniu nowych miejsc pracy i drugim najbogatszym regionem w Polsce pod względem PKB – mówił marszałek Cezary Przybylski.

Czytaj też: Rekordowy grant dla firmy

LG Chem jest jednym z największych na świecie producentów baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych. Od 2016 roku dział w Biskupicach Podgórnych w gminie Kobierzyce pod Wrocławiem. Produkowane tu baterie napędzają samochody takich marek jak Daimler, Porsche, Audi. Zintegrowany system obejmuje produkcję wszystkich komponentów baterii – elektrody, ogniwa, moduły i akumulatory oraz serwis techniczny.www.pulshr.pl | 22-02-2020 05:53:05