Politechnika Gdańska i Intel podpisały porozumienie o współpracy


PAP/JS - 18 kwi 2018 20:12


Przedstawiciele Politechniki Gdańskiej i firmy Intel podpisali porozumienie, które umożliwi współpracę w zakresie kształcenia studentów oraz prowadzenia wspólnych projektów badawczo-rozwojowych. Planowane jest otwarcie nowych kierunków i specjalności.

Porozumienie (Memorandum of Understanding) podpisali na Politechnice Gdańskiej (PG), Krzysztof Jurczyk, dyrektor ds. operacyjnych w polskim oddziale Intela oraz prof. Piotr Dominiak, prorektor PG ds. internacjonalizacji i innowacji.

"Umowa nie tylko porządkuje dotychczasową, dwudziestoletnią współpracę między uczelnią a firmą, ale również stwarza nowe perspektywy na dalsze lata" - powiedział Krzysztof Jurczyk podczas uroczystości. Jednocześnie zachęcił inne uczelnie do współpracy nie tylko z Intelem ale też z innymi firmami. "Rozwój i sukces Intela, jak i wielu innych firm z sektora IT w Polsce, zwłaszcza ośrodków badawczo-rozwojowych, byłby niemożliwy bez współpracy z uczelniami, w szczególności z PG" - podkreślił.

Prof. Piotr Dominiak, prorektor PG ds. internacjonalizacji i innowacji wyraził nadzieję, że "porozumienie otworzy nowy etap kontaktów pomiędzy uczelnią i firmą". Przypomniał, że z ponad stu zgłoszonych nominacji z całego świata, Intel i studia MBA (ang. Master of Business Administration) realizowane na PG znaleźli się w finałowej czwórce kandydatów do nagrody AMBA: MBA Employer and Business School Partnership (Partnerstwo Pracodawcy i Programu MBA). Nagroda przyznawana jest firmom o "strategicznym i aktywnym podejściu do rekrutacji oraz rozwoju talentów studentów i absolwentów MBA". "To było wielkie wyróżnienie i motywacja dla nas, żeby w przyszłości te kontakty były jeszcze bardziej efektywne" - powiedział prof. Dominiak.

Jurczyk powiedział, że zgodnie z podpisanym porozumieniem, oprócz dotychczas wspólnie realizowanych specjalności planowane są kolejne. "Myślimy o utworzeniu nowych specjalności związanych m.in. ze sztuczną inteligencją czy uczeniem głębokim (Deep Learning)" - poinformował.www.pulshr.pl | 01-10-2020 16:56:23