Nowa fabryka w Pile. Thule Group zatrudnia sto osób


pt - 11 sty 2018 17:15


Na terenach pilskiej podstrefy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstał zakład Thule Group. Otwarcie obiektu pozwala firmie na zwiększenie możliwości produkcyjnych i wprowadzenie do oferty nowych produktów.

 - Przeszliśmy przez bardzo długą drogę, pojawiały się pewne komplikacje, natomiast nie pojawiło się nic, co mogłoby spowolnić czy zatrzymać całą inwestycję. Mieliśmy szczegółowo przygotowane plany rozwoju zakładu. Dziś jestem szczęśliwy i mogę powiedzieć, że nasze plany udało się zrealizować w stu procentach - mówi Mateusz Matusiak, dyrektor pilskiego zakładu Thule.

Czytaj: Tam miejsca pracy powstają jak grzyby po deszczu

Dyrektor zakładu zapowiada, że w przyszłość chce zatrudnić w fabryce 150 pracowników fizycznych oraz 40 biurowych.  Aktualnie większość pracowników to mieszkańcy Piły i okolic. Menadżer Thule Jeroen Bronnenberg, zapewnia, że zakład oferuje pracownikom stałe zatrudnienie, możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji, a co za tym idzie szansę na zmianę stanowiska i awans. Docelowo zakład ma dawać możliwość zatrudnienia w przyszłości nawet 500 pracowników.

Czytaj: Praca w handlu: Co drugi handlowiec był bez pracy w ciągu ostatnich 3 lat

Światowy koncern zdecydował się na otworzenie zakładu w Pile, ponieważ na terenie kraju, w Wielkopolsce, działają już dwa inne zakłady Thule – Huta Szklana oraz centrum dystrybucyjne obsługujące Europę Centralną i Wschodnią.

- Dlaczego jesteśmy w Pile? Mamy około 20 lat doświadczenia w produkcji w Polsce, jesteśmy bardzo zadowoleni, jeśli chodzi o pracę tutaj. Jesteśmy dzięki temu także blisko Niemiec czy Belgii. Mamy w Polce bardzo duże zakłady, dlatego poszukiwaliśmy nowej lokalizacji, nie dalej niż dwie godziny drogi od działających wcześniej zakładów. Najlepszym miastem okazała się Piła -  mówi Jeroen Bronnenberg, menadżer Thule.

Nie bez znaczenia były również inwestycje, na które zdecydowało się miasto, czyli obecna przebudowa ulicy Wawelskiej a także zbrojenie terenu, na którym powstała nowa fabryka. Miejskie inwestycje sprawiły, że teren stał się znacznie atrakcyjniejszy dla przedsiębiorcy, który bardzo ceni sobie pomoc otrzymaną ze strony miasta.

Zakład Thule zajmuje się obecnie produkcją tradycyjnych produktów Thule, np. bagażników. Zwiększa jednak zaangażowanie w produkcję artykułów z kategorii „Active with Kids”, tj. wózków czy wielofunkcyjnych przyczep rowerowych, a także walizek i toreb.www.pulshr.pl | 21-06-2018 12:10:36