Poznańskie Centrum Usług Biznesowych GSK IT zwiększyło zatrudnienie o 200 osób


PAP/rs - 26 paź 2017 22:08


Poznańskie Centrum Usług Biznesowych GSK IT w ciągu roku zwiększyło zatrudnienie o dodatkowych 200 osób. Zdaniem wiceministra rozwoju Tadeusza Kościńskiego, Centrum Usług Biznesowych GSK IT „wpisuje się w główne założenia Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”.

• W ciągu ostatniego roku poznańskie Centrum Usług Biznesowych GSK IT zwiększyło zatrudnienie o 200 osób, w tym przede wszystkim wysoko wykwalifikowanych pracowników IT.

• GSK jest obecnie jednym z największych globalnych przedsiębiorstw branży przemysłu farmaceutycznego. W 2005 roku, obok inwestycji związanych z produkcją leków, spółka utworzyła w poznańskiej fabryce Centrum Usług Biznesowych GSK IT, które jest jednym z trzech tego typu globalnych ośrodków firmy.

- Z punktu widzenia polityki gospodarczej kraju, innowacyjna branża farmaceutyczna, uznawana jest za jeden z najprężniejszych i najbardziej rozwojowych sektorów gospodarki. Centrum Usług Biznesowych GSK IT poprzez inwestycje w obszarze inteligentnej reindustrializacji, transfer know-how i tworzenie nowych wysokospecjalistycznych i wysokopłatnych miejsc pracy wpisuje się w główne założenia Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju," - podkreślił w przesłanym PAP komunikacie podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Tadeusz Kościński.

W ciągu ostatniego roku poznańskie Centrum Usług Biznesowych GSK IT zwiększyło zatrudnienie o 200 osób, w tym przede wszystkim wysoko wykwalifikowanych pracowników IT. Obecnie 700 specjalistów pracujących w Centrum wspiera procesy badawczo-rozwojowe leków i szczepionek, produkcję i dystrybucję leków, oraz obsługuje ponad 20 tys. systemów informatycznych.

- Polski zespół GSK IT dostarcza kompetencje i rozwiązania, które są niezbędne w pracy naukowców i pracowników GSK nad naszymi terapiami. To zdecydowanie usprawnia proces badawczo-rozwojowy i produkcję innowacyjnych leków i szczepionek," - zaznaczył dyrektor zarządzający Centrum Usług Biznesowych GSK IT oraz członek zarządu GSK Services Sp. z o.o. Sebastian Drzewiecki.

Obecny w Poznaniu ambasador Wielkiej Brytanii Jonathan Knott podkreślił z kolei, że obszar nauk przyrodniczych i medycznych jest jedną z najmocniejszych stron także brytyjskiej gospodarki. Jak mówił, "Brytyjskie firmy z tego sektora są przedsiębiorstwami wiodącymi na świecie i w znaczący sposób wspierają brytyjski sektor ochrony zdrowia. Jest to obszar wymagający bliskiej współpracy sektora publicznego, rządowego, firm komercyjnych i świata nauki oraz międzynarodowego transferu know how" - powiedział ambasador.

- GSK jest doskonałym przykładem na to, jak brytyjskie i polskie firmy mogą współpracować i dostarczać realnych korzyści obywatelom obu państw - dodał.

GSK jest jednym z największych inwestorów w polskim przemyśle farmaceutycznym, dostarczającym ponad 300 leków, szczepionek i produktów ochrony zdrowia polskim pacjentom. W Polsce zatrudnia ok. 1,7 tys. osób, z czego najwięcej w poznańskiej fabryce leków.www.pulshr.pl | 05-04-2020 23:12:26