Wschodni Kongres Gospodarczy: Znamy najlepszych pracodawców Polski Wschodniej w 2017 r.


MN - 27 wrz 2017 20:41


26 inwestycji z Polski Wschodniej rywalizowało o miano tej najważniejszej. W ocenie brane były pod uwagę takie kryteria, jak wpływ inwestycji na rozwój gospodarczy regionu i rynku pracy, wpływ na innowacyjność, relacje między pracodawcami a pracownikami, a także współpraca z lokalną społecznością. Najlepsi odebrali nagrody podczas uroczystej gali podczas Wschodniego Kongresu Gospodarczego.

- Nagrody w ramach Top Pracodawców Polski Wschodniej wręczamy po raz trzeci. Staramy się wskazywać najlepszych wśród najlepszych. A wszyscy wiemy jak ważna jest renoma pracodawcy w dzisiejszych czasach – powiedział podczas rozpoczęcia gali Rafał Kerger, redaktor naczelny PulsHR.pl.

Pierwszym nagrodzonym w rankingu Top Pracodawcy Polski Wschodniej została firma Torpol. Producent opakowań z Grajewa w woj. podlaskim jest obecny na rynku od 1990 roku. Firma dba o rozwój i inwestuje w kompetencje pracowników, konsekwentnie buduje relacje wewnętrzne, a także angażuje się w działania na rzecz lokalnej społeczności – m.in. dofinansowuje wypoczynek młodzieży szkolnej.

- Chciałbym podziękować urzędowi pracy w Grajewie za nominację, kapitule za wygraną, oraz pracownikom, którzy tworzą kapitał firmy. A także żonie, która wspiera mnie w inicjatywach - powiedział Dariusz Lipski, wiceprezes zarządu firmy Torpol.

Kolejne wyróżnienie Top Pracodawcy Polski Wschodniej otrzymała firma JMP Flowers Grupa Producentów. To największy w Polsce producent kwiatów – rodzinna firma z tradycjami, która odnajduje się na rynku międzynarodowym i tworzy 240 stabilnych miejsc pracy.

- Sukces naszej firmy nie byłby możliwy bez naszych wspaniałych pracowników. Cieszymy się, że są u nas osoby, które pracują u nas od początku istnienia firmy, a więc już 40 lat. Kiedyś zaczynałem budować tę firmę z żoną i pracownikami praktycznie od zera, dzisiaj jesteśmy w pierwszej piątce w Europie, mamy jedne z najnowocześniejszych szklarni na świecie - powiedział Jarosław Ptaszek, prezes JMP Flowers.

Wśród wyróżnionych tytułem Top Pracodawcy Polski Wschodniej znalazła się także firma Inglot. Produkuje kosmetyki znane na całym świecie, a jej marki reprezentuje ponad 700 salonów w 80 krajach świata. To również największy prywatny pracodawca w województwie podkarpackim, tylko w Przemyślu zatrudnia blisko 750 osób.

- Jako pracownik tej firmy i jednocześnie pracodawca, fakt przyznania tej nagrody odbieram w sposób szczególny. Gdy przychodziłem do tej firmy kilkanaście lat temu, zatrudniała około stu osób, dzisiaj zatrudniamy tysiące, praktycznie na wszystkich kontynentach na świecie. Dając ludziom narzędzia, dbając o właściwą atmosferę i tworząc warunki takie, aby ludzie realizowali swoje pasje, może prowadzić tylko do sukcesu. I my jesteśmy tego przykładem – zaznaczył wiceprezes Zbigniew Niziński.

Kolejną nagrodzoną firmą w rankingu Top Pracodawcy Polski Wschodniej jest ML System. Spółka działa od 2007 r. (od czterech lat SSE Euro-Park Mielec) i zatrudnia blisko sto osób. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji zintegrowanych systemów fotowoltaicznych zintegrowanych z budynkiem (BIPV).

- Jestem szczególnie dumny z tej nagrody, szczególnie w czasach, gdy o kapitał ludzki nie jest łatwo. Dziękuję moim pracownikom, że udaje nam się tworzyć relacje partnerskie, a nie typowe „pracownik-pracodawca” - powiedział Dawid Cycoń, prezes zarządu ML System.

Kolejne wyróżnienie Top Pracodawcy Polski Wschodniej otrzymała firma Malow, która działa na Suwalszczyźnie od 1997 roku. Zajmuje się produkcją m.in. mebli metalowych, biurowych, medycznych, wyposażenia warsztatów. Zatrudnia 640 osób.

- U nas problemów z pracownikami nie ma, bo kupujemy roboty – zażartował ze sceny Henryk Owsiejew, przewodniczącego rady nadzorczej Malow.

Top Pracodawcą Polski Wschodniej 2017 została także firma Kazar Footwear, producent obuwia i galanterii z Podkarpacia, który posiada salony w centrach handlowych w największych miastach kraju.

Nagrodę odebrali CFO i szef kadr Paweł Dziekoński oraz Barbara Krogulska, HR Manager. Dziekoński podkreślał m.in., że Kazar jest firmą stawiającym wyłącznie na umowy o pracę.

Top Pracodawcą Polski Wschodniej 2017 jest również Enea Połaniec - jedna z młodszych i nowocześniejszych elektrowni systemowych w Polsce; największy tego typu obiekt w południowo-wschodniej Polsce.

- Pracodawca – samo to słowo brzmi wzniośle i dumnie. A bycie pracodawcą zobowiązuje do bycia na szczycie i myślę, że elektrownia Połaniec się z tego wywiązuje - zaznaczył prezes Lech Żak.

Na koniec przyznano nagrodę specjalną, która powędrowała do Lublina. W konkursie Top Pracodawcy Polski Wschodniej 2017 – nagrodę czytelników serwisu PulsHR.pl otrzymała firma SIPMA SA. W tym roku po raz pierwszy konkursowi towarzyszyło głosowanie w internecie i – jak się okazało – spotkało się z dużym zainteresowaniem. Na nominację firmy w konkursie oddano aż 5 tys. głosów.

Nagrodę z rąk redaktora naczelnego PulsHR.pl odebrał Witold Rosiek, dyrektor Działu Prawnego firmy SIPMA.

- Patrzenie na ekonomię przez pryzmat człowieka to motto, które nam przyświeca. Tworzymy nasze maszyny dla klientów z Polski Wschodniej, jak i całego świata. Dziękujemy wszystkim internautom za odebrane głosy - powiedział.

SIPMA jest producentem maszyn rolniczych – to jedno z największych przedsiębiorstw produkcyjnych i znaczący pracodawca na Lubelszczyźnie. Załogę, liczącą blisko 300 osób, tworzą pracownicy rozpoczynający karierę i fachowcy z wieloletnim doświadczeniem.

SIMPA prowadzi przyzakładową szkołę, współpracuje z uczelniami wyższymi, oferuje staże i praktyki. Pracownikom gwarantuje liczne benefity – dofinansowuje studia i szkolenia oraz sferę kultury i wypoczynku.

Firma regularnie wspiera lokalną społeczność – przede wszystkim dzieci, osoby niepełnosprawne i potrzebujące.

Konkurs „TOP Pracodawcy Polski Wschodniej” jest organizowany od drugiej edycji Wschodniego Kongresu Gospodarczego. Jego założeniem jest to, że warto wyróżnić i upowszechnić godne naśladowania doświadczenia przedsiębiorstw ze wschodu Polski, związane z rynkiem pracy, przedsiębiorczością i human resources.

Nominacji i wskazań do konkursu dokonały władze samorządowe poszczególnych województw (marszałkowie i prezydenci miast wojewódzkich), a także przedstawiciele organizacji realizujących politykę gospodarczą poprzez pozyskiwanie inwestorów i rozwój przedsiębiorczości.www.pulshr.pl | 25-01-2020 12:29:37