Wietnam, Dress Code w pracy: Dżinsy i t-shirty nie dla urzędnika


PAP/AT - 6 wrz 2017 13:04


Urzędnicy w mieście Can Tho na południu Wietnamu nie mogą przychodzić do pracy w dżinsach i t-shirtach. Dostali oficjalny zakaz.

W mieście Can Tho na południu Wietnamu urzędnikom oficjalnie zabroniono przychodzenia do pracy w dżinsach i t-shirtach. Decyzją władz miejskich panowie mają urzędować ubrani w klasyczne koszule i spodnie.

Nowy dress code przewiduje też rozwiązanie dla urzędniczek - mogą przychodzić do pracy w tradycyjnych strojach Ao Dai, czyli w długich, obcisłych tunikach noszonych na spodniach.

Pierwsze naruszenie nowych zasad obowiązkowego ubioru będzie skutkowało ostrzeżeniem, później grozić będą środki dyscyplinarne - poinformowały władze miejskie.

Czytaj też: Praca w banku i firmie ubezpieczeniowej: Rygorystyczny dress code i wysokie wymagania? To już tak nie wygląda

Na stronie internetowej miasta ogłoszono, że odejście od dżinsów i t-shirtów jest wkładem w "demokratyczne, nowoczesne, profesjonalne, dynamiczne i skuteczne zarządzanie". W ramach tej samej kampanii urzędnikom zaleca się, by w kontaktach z mieszkańcami byli przyjaźni, cierpliwi i uważni.www.pulshr.pl | 08-08-2020 10:59:25