PKP PLK wybuduje w Chorzowie nowy przystanek? Studenci z Uniwersytetu Śląskiego są "za"


KDS - 26 lip 2017 14:39


Uniwersytet Śląski, Koleje Śląskie oraz Chorzów rozpoczęły starania o utworzenie nowego przystanku kolejowego, który mieściłby się w sąsiedztwie uczelni i kampusu akademickiego. Przystanek miałby się nazywać "Chorzów Uniwersytet".

Pomysłodawcy ułatwienia dojazdów studentom mają za sobą pierwsze rozmowy z PKP PLK. Chcą, by spółka wybudowała nowy przystanek przy okazji modernizacji linii kolejowej C-E 65 na odcinku Chorzów Batory – Tczew w ramach projektu „Prace przygotowawcze dla wybranych projektów perspektywy 2014–2020”.

Na obecnym etapie rozmów dalszym krokiem w staraniach o nowy przystanek będzie złożenie zapytania w tej sprawie do Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Tarnowskich Górach. To właśnie ta jednostka będzie brać udział w rewitalizacji linii 131 z Tarnowskich Gór do Chorzowa Batorego, w ramach której mogłaby powstać nowa stacja.

"Studencki przystanek" miałby się mieścić pomiędzy obecnie istniejącymi stacjami Chorzów Batory i Chorzów Miasto. To lokalizacja, która znajduje się w niedalekim sąsiedztwie kampusów Uniwersytetu Śląskiego i Wyższej Szkoły Bankowej oraz chorzowskiego szpitala.

- Dzięki temu zarówno mieszkańcy Chorzowa, jak i dojeżdżający do miasta z innych części śląsko-zagłębiowskiego regionu studenci i pracownicy rozwijających się uczelni zyskaliby podwyższony komfort codziennych przejazdów, które byłyby szybsze, bezpieczniejsze oraz wygodniejsze - przekonuje Jacek Szymik-Kozaczko z UŚ w Katowicach.

 www.pulshr.pl | 20-02-2020 14:40:24