Nowe narzędzia pracy dla policjantów


PAP/JS - 22 maj 2017 14:10


Policja planuje zakup kamer dla funkcjonariuszy; policjanci chcą ich używać, aby w przypadku skarg można było zobaczyć, jak wyglądała interwencja - zapowiedział rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

Na briefingu rzecznik poinformował o odwołaniu komendanta wojewódzkiego we Wrocławiu oraz zastępcy komendanta wojewódzkiego we Wrocławiu nadzorującego pion prewencji. Sprawa ma związek ze śmiercią Igora Stachowiaka. W sobotę TVN24 pokazała m.in. zapis z kamery paralizatora, którego kilkakrotnie użyto wobec mężczyzny.

Ciarka przypomniał, że ustawa o modernizacji policji, która weszła już w życie, przewiduje zakup dla policjantów m.in. kamer, które będą używane podczas pełnienia służby. Dodał, że jest to również polecenie szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka.

Ciarka podkreślił, że policjanci chcą używać takich kamer, aby w przypadku wątpliwych interwencji czy skarg można było zobaczyć, jak ta interwencja wyglądała.

"Z jednej strony będzie to materiał szkoleniowy dla policjantów, a z drugiej strony będzie to ewidentny materiał dowodowy, który będzie wskazywał od początku do końca jak przebiegała interwencja podejmowana przez policjantów" - podkreślił.www.pulshr.pl | 26-02-2020 04:54:40