Startupy mogą już aplikować do Samsung Inkubatora w Rzeszowie


aw/PAP - 21 kwi 2017 13:26


Startupy zajmujące się rozwiązaniami z zakresu Internetu Rzeczy mogą się zgłaszać do nowego inkubatora.

• Do 10 maja początkujący przedsiębiorcy mogą zgłaszać się ze swoimi startupami do inkubatora firmy Samsung, który niedawno został otwarty w Rzeszowie.

• W czasie trwającego trzy miesiące programu inkubacyjnego przedsiębiorcy mogą liczyć na indywidualny program wsparcia ich projektu.

• Samsung Inkubator to nowa inicjatywa, w ramach której firma Samsung wraz z partnerami pomaga stawiać pierwsze biznesowe kroki polskim startupom zajmującym się rozwiązaniami z zakresu Internetu Rzeczy.

Jak poinformował dyrektor public affairs Samsung Electronics Polska Jacek Łęgiewicz, inkubator powstał z myślą o kreatywnych osobach, które dzięki wsparciu doświadczonego partnera, jakim jest Samsung, mogą rozwinąć swoje projekty.

"Każdego chcemy traktować indywidualnie, dostosowując pomoc do jego rzeczywistych potrzeb. W trakcie intensywnych prac nad prototypem, startupy mogą liczyć na wsparcie ekspertów z działu R&D firmy Samsung. Będą oni motywować, nadzorować przebieg prac nad projektem, ale też służyć swoim doświadczeniem i wiedzą specjalistyczną" - dodał.

Młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć w rzeszowskim inkubatorze na przestrzeń wyposażoną w najlepszej jakości sprzęty, które mają ułatwić im pracę. Dodatkowo zyskują możliwość, by swoje pomysły konsultować z inżynierami z działu Rozwoju i Badań zaangażowanych w rozwój flagowych urządzeń marki Samsung sprzedawanych na całym świecie.

Przedsiębiorcy mogą aplikować do inkubatora do 10 maja 2017 roku poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego na stronie www.inkubatorrzeszow.pl. Zgłaszać się mogą osoby indywidualne lub zespoły zajmujące się tworzeniem rozwiązań z zakresu Internetu Rzeczy z całej Polski. Pod ocenę będą brane takie kryteria jak doświadczenie członków zespołów, potencjał biznesowy projektu, stadium rozwoju oraz pozycjonowanie produktu na tle konkurencji.

Samsung Inkubator został otwarty w ubiegłym tygodniu w Rzeszowie. Firma postanowiła wyjść poza centrum biznesowe, jakim jest Warszawa, i wykorzystać potencjał partnerów-Politechniki Rzeszowskiej i Doliny Lotniczej. www.pulshr.pl | 26-05-2018 09:44:45