Nawet 167 proc. więcej są w stanie zapłacić firmy IT, by podkupić pracownika


jk - 3 kwi 2017 15:56


Serwis paysa.com sprawdził, ile Netflix, Wikia, Twitter czy Microsoft płacą specjalistom, by przekonać ich do pracy w swojej firmie.

Wojna o talenty w branży IT trwa. Jednym ze sposobów przyciągnięcia talentów do firmy są zarobki. Jak się okazuje, w wielu firmach są one całkiem spore. Jak podaje serwis paysa.com, spółka Netflix (internetowa wypożyczalnia filmów) „zwabionym” pracownikom płaci aż 329 tys. dolarów. Wcześniej dostawali średnio 130 tys. dolarów. To przebicie aż o 167 proc.

Z kolei pracownicy z firmy Wikia (strona dla fanów rozrywki) otrzymują średnio 204 tys. dolarów. W poprzedniej pracy zarabiali średnio 121 tys. dolarów. Z kolei specjaliści IT w Lending Club (zajmuje się pożyczkami społecznościowymi) zarabiają o 48 proc. więcej niż w poprzedniej spółce, czyli ok. 183 tys. dolarów.

Na podobny wzrost wynagrodzenia mogli liczyć zatrudnieni w Microsofcie. By przekonać kandydatów do pracy w firmie, zaoferowali im pensje średnio o 48 proc. wyższe tzn. 165 tys. dolarów.

Groupon (serwis oferujący zakupy grupowe) kusi specjalistów 38-procentową podwyżką. Proponuje średnie zarobki w wysokości 175 tys. dolarów. Niewiele mniej, bo  37 proc. większe pensje, proponuje informatykom Akamai Technologies (firma zajmuje się przechowywaniem danych i przyśpieszeniem pracy w internecie) - ok. 164 tys. dolarów.

Podobnie jest w Palantir (firma pomaga organizacjom i instytucjom przebić się przez ogromne ilości danych) oraz Salesforce ( firma zajmuje się chmurą obliczeniową). W przypadku tej pierwszej 37-procentowy wzrost oznacza wynagrodzenie na poziomie 169 tys. dolarów, a w przypadku drugiej - ok. 173 tys. dolarów.

Również Twitter chcąc przyciągnąć najlepszych, oferuje im pensję o 37 proc. wyższą niż poprzednia. Oznacza to średnie zarobki w wysokości 174 tys. dolarów.

Ostatnią z dziesięciu firm, które są w stanie dużo więcej zapłacić, by podkupić pracownika jest DocuSign (firm zajmuje się podpisami elektronicznymi). 35-procentowa podwyżka daje średnią pensję w wysokości 173 tys. dolarów.www.pulshr.pl | 10-04-2020 21:20:27