Łódź: Chcesz założyć własną firmę? Możesz dostać dotację


PAP/AT - 17 sie 2016 13:25


• Ponad 28 mln zł do końca roku planuje przeznaczyć łódzki magistrat na dotacje dla osób, które chcą założyć nową firmę.
• Dodatkowo Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi przeznaczy ok. 18 mln zł dla pracodawców na utworzenie i wyposażenie nowych miejsc pracy.

Poinformował o tym na spotkaniu z mediami dyrektor Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej Piotr Bors.

Jak mówił, przeznaczanie pieniędzy na dotacje na utworzenie nowych firm, to jest dzisiaj jedno z najważniejszych zadań urzędu pracy. Tłumaczył, że "każda nowa firma generuje kolejne miejsca pracy w firmach kooperujących" w związku z tym, te ponad 28 mln zł pozwoli utworzyć ponad 1100 nowych działalności gospodarczych.

"Szacujemy, że w tych firmach kooperujących z nowymi podmiotami powstaną kolejne stanowiska pracy, co pozwoli w sumie na utworzenie prawie 4 tys. nowych miejsc pracy" - powiedział.

Dodał, że dodatkowo Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi przeznaczy ok. 18 mln zł dla pracodawców na utworzenie i wyposażenie nowych miejsc pracy. "Sfinansujemy im to miejsce pracy kwotą 25 tys. zł" - mówił.

Czytaj też: Na ten cel firma może dostać nawet 6 mln zł dotacji

Jak informuje łódzki magistrat, Powiatowy Urząd Pracy w Łodzi w roku 2016 roku pozyskał na aktywizację zawodową łącznie ponad 81 mln zł, tj. 12,5 mln więcej niż w roku ubiegłym. Do końca lipca przeznaczył już na ten cel 69,2 mln zł.

Według władz miasta bezrobocie w Łodzi jest najniższe od siedmiu lat. W mieście bez pracy pozostaje ok. 30 tys. osób, a stopa bezrobocia wynosiła w czerwcu 8,9 proc.

Na początku sierpnia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że w Polsce stopa bezrobocia rejestrowanego w lipcu br. wyniosła 8,6 proc. To spadek o 0,2 pkt. proc. w porównaniu do czerwca br. i najlepszy wynik od czerwca 1991 roku.

 www.pulshr.pl | 06-07-2020 18:37:42