Zagórowski o pracy w JSW: Dziś związkowcy zgadzają się na rozwiązania, które wcześniej odrzucali


Wnp.pl - 16 sie 2016 9:10


- Dziś strona społeczna zgadza się na rozwiązania, które odrzucała wcześniej, kiedy my je proponowaliśmy. W tamtym okresie trudno jej było zrozumieć, że firma musi dostosować się do nowej rzeczywistości, której z polskiej perspektywy jeszcze wówczas nikt nie zauważał - mówi Jarosław Zagórowski, były prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej, obecnie prezes Huty Bankowej.

Jak twierdzi w rozmowie z portalem Wnp.pl Jarosław Zagórowski, były prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej, obecnie prezes Huty Bankowej, symptomy spadki cen w branży JSW zauważyła dopiero po zakupie kopalni Knurów-Szczygłowice. Wówczas spółka zrezygnowała z zakupu euroobligacji i postawiła na plan oszczędnościowy, dostosowujący firmę do nowej sytuacji na rynku, która miała trwać przez kilka lat.

- Skończyło się to niezadowoleniem strony społecznej, kilkudniowym strajkiem i moim odejściem. Czas jednak potwierdził, że te działania musiały być wtedy uruchomione, aby dostosować spółkę do nowej rzeczywistości rynkowej - mówi Zagórowski.

Czytaj też: Zagórowski: W przeciwieństwie do związkowców menedżer jest rozliczany z prawdy

Dostosowanie spółki do sytuacji na rynku wydaje się naturalnym krokiem, ale nie dla wszystkich. - Strona społeczna zrozumiała to dopiero po czasie i dziś przy jej udziale przyjmowane są rozwiązania, które odrzucała wcześniej, kiedy my je proponowaliśmy - komentuje Zagórowski.

- W tamtym okresie trudno jej było zrozumieć, że firma musi dostosować się do nowej rzeczywistości, której z polskiej perspektywy jeszcze wówczas nikt nie zauważał. Nam pokazali ją zagraniczni analitycy - dodaje.

Cały artykuł czytaj tutaj.www.pulshr.pl | 04-04-2020 03:06:35