Programiści, rynek pracy online: CodersTrust Polska wyszkoli specjalistów IT


jm - 27 cze 2016 14:13


• CodersTrust - duński start-up wchodzi na polski rynek. Jego celem jest nauka programowania i umiejętności pozwalających na pozyskiwanie zleceń na globalnych portalach freelancerskich.
• – W ciągu kilku miesięcy możemy wyszkolić profesjonalistów, którzy będą posiadali umiejętności dostosowane do potrzeb polskiego rynku pracy – mówi Beata Jarosz, prezes CodersTrust Polska.
• Szkolenia są skierowanie również do tych, którzy do tej pory nie mieli żadnych doświadczeń związanych z IT.

CodersTrust to założony w Danii start-up, za którym stoi znany anioł biznesu Morten Lund, inwestor m.in. w znanej na całym świecie firmie Skype. Ideą CodersTrust jest włączenie jak największej liczby osób do programistycznego, freelancerskiego rynku pracy on-line.

- Zdecydowaliśmy się rozwijać inicjatywę CodersTrust w Polsce, ponieważ uważamy, że jest ona odpowiedzią na potrzeby rodzimego rynku w zakresie edukowania kadr i zwiększania kompetencji cyfrowych. Z dostępnych danych wynika, że już teraz w Polsce brakuje ok. 50 tys. specjalistów IT. Jednocześnie, jak podaje GUS, stopa bezrobocia wśród ludzi młodych nadal wynosi blisko 20 proc. - mówi Beata Jarosz, prezes i współzałożycielka CodersTrust Polska.

- Prawie co trzeci student myśli o opuszczeniu kraju – to wielka strata kapitału ludzkiego. Powodem jest znacząca dysproporcja między wiedzą pozyskiwaną w procesie kształcenia systemowego, a realnymi potrzebami firm i instytucji – dodaje Jarosz.

Inicjatywa ta jest narzędziem, które w kilkuletniej perspektywie może przyczynić się do zmiany tych trendów i aktywizacji młodych. - Umożliwiamy podjęcie pracy w jednym z najbardziej perspektywicznych zawodów współczesnej gospodarki, bowiem programowanie jest językiem przyszłości. Dajemy również realny bodziec dla rozwoju przedsiębiorczości, bez względu na miejsce zamieszkania – dodaje Beata Jarosz.

Uczestnicy kursów zdobywają pożądane na rynku kompetencje w zakresie języków programowania, takich jak JavaScript, HTML czy CSS, umożliwiające im realizację zleceń, np. tworzenie w pełni funkcjonalnych stron internetowych. CodersTrust ułatwia również pozyskiwanie zleceń na globalnych portalach freelancerskich.

Każdy uczestnik, który zapisuje się na kurs, przechodzi test z języka angielskiego i logiki. Następnie, może sprawdzić swoje predyspozycje podczas dwutygodniowego, bezpłatnego okresu próbnego. Cały kurs trwa sześć miesięcy i już w jego trakcie kursanci mogą wykonywać pierwsze zlecenia i zarabiać. Nauka w ramach CodersTrust wspierana jest na poszczególnych rynkach przez Fundację Rockefellera, Bank Światowy oraz organizacje rządowe.

- W ciągu kilku miesięcy możemy wyszkolić profesjonalistów, którzy będą posiadali umiejętności dostosowane do potrzeb polskiego rynku pracy, a także globalnych zleceń na portalach freelancerskich – mówi Beata Jarosz. Szkolenia są skierowanie również do tych, którzy do tej pory nie mieli żadnych doświadczeń związanych z IT. - CodersTrust udowadnia, że nie potrzeba wielu lat nauki, żeby programowanie stało się sposobem na życie – dodaje Jarosz.

Pierwszy kurs CoderTrust Polska rusza już w sierpniu.

- Chcemy być elastyczni, dlatego kursanci mogą dostosować godziny szkolenia on-line do swojego rozkładu dnia. Ze szkoleń mogą korzystać osoby pracujące w innych branżach, studenci czy kobiety na urlopie wychowawczym, bez względu na miejsce zamieszkania – podkreśla Beata Jarosz, która wspólnie z Joanną Pruszyńską-Witkowską, współzałożycielką CodersTrust Polska, będzie rozwijać inicjatywę na polskim rynku.www.pulshr.pl | 23-09-2019 19:30:52