Przemysław Kucharski dołączył do Baker&McKenzie


PropertyNews.pl - 9 maj 2016 19:41


Do grona partnerów lokalnych w Baker&McKenzie dołączył adwokat Przemysław Kucharski. Nowy partner wzmocnił zespół nieruchomości i inwestycji budowlanych kancelarii w Polsce.

Przemysław Kucharski jest ekspertem w zakresie nieruchomości i prawa budowlanego. Wyróżnia go połączenie ponad 11 lat doświadczenia w obsłudze rynku nieruchomości w Polsce z wiedzą podatkową.

Pracował przy wielu znaczących transakcjach nieruchomościowych, korporacyjnych i finansowych. Doradzał przy nabywaniu gruntów, zagospodarowaniu terenu na potrzeby inwestycji przemysłowych, handlowych, biurowych i mieszkaniowych. Pracował również przy finansowaniu projektów, strukturyzacji transakcji korporacyjnych, przy transakcjach najmu powierzchni handlowych, przemysłowych i biurowych, jak również przy restrukturyzacjach. Prowadził także postępowania administracyjne dotyczące pozwoleń na budowę oraz spory cywilne dotyczące inwestycji budowlanych. Przemysław Kucharski jest autorem publikacji prasowych, dotyczących zagadnień prawnych związanych z rynkiem nieruchomości.

– Bardzo mnie cieszy fakt, że to właśnie Przemysław Kucharski dołączył do naszego zespołu. Jestem przekonana, że jego doświadczenie i znajomość rynku przyczynią się do dalszego wzrostu naszej praktyki w Polsce – mówi Małgorzata Pietrzak-Paciorek, wspólnik kierujący departamentem Nieruchomości i Inwestycji budowlanych w Baker&McKenzie.

– Dołączam do zespołu z dużym entuzjazmem i energią. Wierzę, że w niedługim czasie jeszcze bardziej wzmocnimy i ugruntujemy pozycję zespołu nieruchomości Baker & McKenzie w regionie CEE. Dziękuję za zaufanie klientom i firmie – dodaje Przemysław Kucharski.

jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim (2004). Uczestniczył także w programie „Building on Talent” organizowanym przez IMD Business School (2013-2014). Przed dołączeniem do kancelarii Baker&McKenzie był partnerem (od maja 2014 roku) a wcześniej starszym prawnikiem (od lipca 2008 roku) w zespole nieruchomości i budownictwa kancelarii CMS. Wcześniej związany był z zespołami nieruchomości w EY (prawnik podatkowy) oraz kancelarii Domański Zakrzewski Palinka (kancelaria stowarzyszona z EY w tamtym okresie). W 2007 roku ukończył aplikację sądową. Od 2008 roku jest adwokatem wpisanym na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie. Przemysław Kucharski jest stowarzyszony w Polskim Stowarzyszeniu Sądownictwa Polubownego.www.pulshr.pl | 27-09-2020 15:35:44