Firmy z sektora Business Process Outsourcing szukają specjalistów


Newseria - 21 sty 2016 15:39


W Olsztynie, stolicy województwa warmińsko-mazurskiego trwa właśnie nabór specjalistów do centrum serwisowego Citi Group, a kolejne firmy z sektora Business Process Outsourcing szykują się do rozpoczęcia działalności.

W Olsztynie działa przeszło 23 tys. firm i jednostek gospodarczych. Jednocześnie dynamicznie spada tam bezrobocie, które na koniec listopada 2015 roku wynosiło 5,7 proc., podczas gdy w całym województwie warmińsko-mazurskim wynosiło 15,9 proc. Prezydent Olsztyna podkreśla, że cały czas następuje napływ kapitału do miasta. Dodaje, że trwają rozmowy na temat możliwości tworzenia nowych miejsc pracy i przyciągnięcia firm z branży BPO, outsourcingu.

W Olsztynie rozwija się branża BPO

- Mamy odpowiednią ilość powierzchni biurowych, 40 tys. mkw. Cena za metr kwadratowy to od 9 do 11 euro, a więc dużo taniej niż w innych miastach. Ponadto Uniwersytet Warmińsko-Mazurski ma prawie 30 tys. dobrze przygotowanych studentów chętnych do pracy, kreatywnych i ze znajomością języków obcych. Liczymy, że branża BPO na pewno będzie się u nas rozwijała - wyjaśnia prezydent Olsztyna.

Obecnie Citi Group w branży BPO zatrudnia w Olsztynie przeszło tysiąc osób i prowadzi rekrutację kolejnych specjalistów.

Będą kolejne nabory

Rusza też inna firma z tej branży. - Jest to firma mała, dopiero rozpoczynająca swoją działalność w tej branży, z Irlandii. Obszar jej działalności to m.in. rozliczanie przelotów pasażerskich - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz

- Cieszymy się, że taka firma u nas jest. Są inne firmy, chociażby Transkom - szwedzka firma, która zatrudnia prawie 500 osób w naszym mieście, a więc rynek BPO już u nas działa. Jestem przekonany, że nadal będzie się rozwijał - dodaje prezydent.www.pulshr.pl | 20-02-2020 12:34:54