Fru.pl kusi informatyków rekrutacją w tunelu aerodynamicznym


jk - 17 gru 2015 19:31


Fru.pl postawił na nietypową akcja rekrutacyjna. Zamiast zwyczajowych rozmów kwalifikacyjnych spółka postanowiła zaprosić kandydatów na programistów do… tunelu aerodynamicznego.

Fru.pl to polski serwis rezerwacji biletów lotniczych i hoteli, obecny na rynku od przeszło 8 lat, działający również w Rumunii, Wietnamie i na Ukrainie. W tej chwili firma planuje rozpocząć działalność jednocześnie na kolejnych 10 rynkach na całym świecie.

- Szukamy programistów, którym już na początku chcemy pokazać, praca w naszym zespole to nie tylko mnóstwo wyzwań każdego dnia ale także dobra zabawa – mówi Krzysztof Węcławowicz z Fru.pl

– Zapraszamy programistów PHP do udziału we Flyhackers Recruitment Challenge. We współpracy z DevSKiller, platformą online wspomagającą rekruterów w weryfikowaniu umiejętności programistów w określonych językach programowania, frameworkach i bibliotekach, przygotowaliśmy zadania z PHP, w których kandydaci będą mogli udowodnić swoje umiejętności. Aby wziąć udział, wystarczy zarejestrować się na stronie konkursu i wypełnić test - dodaje.

Czytaj też: 8 tys. zł za polecenie programisty. Tak o informatyków walczy GFT Polska

Najlepsi zostaną zaproszeni na wielki finał, który odbędzie się w najszybszym tunelu aerodynamicznym na świecie. Nagrodą główną będzie oferta pracy we Fru.pl oraz lot w tunelu z prędkością 310 km/h.

Skąd taki pomysł na akcję rekrutacyjną? – Fru.pl to wyjątkowe miejsce dla programistów i przedsmak tego chcemy dać naszym pracownikom już na samym początku – mówi przedstawiciel firmy.
- Poszukujemy prawdziwych talentów i pasjonatów, a jednocześnie ludzi, którzy rozumieją, że praca programisty może być ciekawym wyzwaniem. To chyba najlepiej tłumaczy, dlaczego zdecydowaliśmy się zorganizować akurat w takim miejscu finał - dodaje.

IT w branży podróżniczej

Chociaż firma działająca na rynku podróży lotniczych może nie kojarzyć się w pierwszej chwili z technologiami i programowaniem, to jednak tylko pozory. Jak podkreślają przedstawiciele Fru.pl, jest to świetne miejsce dla programistów.

- Wiele lat temu zdecydowaliśmy się nie korzystać z zewnętrznych rozwiązań i stworzyć własną witrynę i wyszukiwarkę. Teraz, z perspektywy czasu, możemy stwierdzić, że był to dobry wybór. Dzięki temu mamy pełną dowolność w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań, funkcjonalności oraz narzędzi – mówi Krzysztof Węcławowicz.www.pulshr.pl | 10-08-2020 09:55:44