Dymisja prezesa PKP przyjęta. Mirosław Pawłowski tymczasowym szefem


Wnp.pl - 15 gru 2015 9:39


14 grudnia 2015 r. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKP przyjęło rezygnację Bogusława Kowalskiego z funkcji prezesa zarządu spółki. Tymczasowe pełnienie obowiązków powierzono obecnemu członkowi zarządu Mirosławowi Pawłowskiemu.

Przypomnijmy, że Bogusław Kowalski złożył dymisję z funkcji prezesa PKP 13 grudnia 2015 r., zaledwie dwa dni po wyborze na to stanowisko. Swoją decyzję uzasadnił interesem Grupy PKP.
"Robię to z poczucia odpowiedzialności za zaufanie, którym mnie obdarzono, a nie poczucia winy" - napisał w oświadczeniu przesłanym do redakcji.

W ten sposób odniósł się do medialnych informacji o jego współpracy ze służbami specjalnymi PRL. Kowalski miał być zarejestrowany jako TW pod pseudonimami "Mieczysław" i "Przemek".

Mirosław Piątkowski tymczasowym szefem

Mirosław Piątkowski, któremu zostały powierzone obowiązki prezesa PKP, do zarządu spółki dołączył 11 grudnia 2015 r., o czym informował minister infrastruktury i budownictwa, Andrzej Adamczyk.

Z wykształcenia jest ekonomistą, z koleją związany od 2001 r. Pełnił funkcję zastępcy naczelnego dyrektora Dyrekcji Infrastruktury Kolejowej, następnie został członkiem zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe. Stanowisko to zajmowała w latach 2005-06.

Jednocześnie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa poinformowało, że Bogusław Kowalski nie pobrał, ani nie pobierze żadnego wynagrodzenia za czas przepracowany w spółce ani żadnej odprawy, w związku z rezygnacją z pełnionej funkcji.www.pulshr.pl | 23-11-2019 00:40:23