Andrzej Klesyk zrezygnował z funkcji prezesa PZU


AT - 8 gru 2015 16:28


Andrzej Klesyk złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU). Decyzję tę podjął na prośbę głównego akcjonariusza PZU - Skarbu Państwa.

"Wielokrotnie w swoich publicznych wypowiedziach podkreślałem, że prawem właściciela jest dobór osób desygnowanych do kierowania spółką. Szanując to prawo, na prośbę ministra Skarbu Państwa, reprezentującego największego udziałowca, złożyłem rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń" – czytamy w oświadczeniu ustępującego prezesa.

Klesyk podkreślił, że PZU znacząco zmieniło się od czasu, kiedy obejmował on funkcję prezesa w 2007 r. "Moim celem, który udało się osiągnąć, było uczynienie z PZU firmy silnej, zyskownej, zdolnej do ekspansji międzynarodowej, przyjmującej rolę strażnika polskiego rynku ubezpieczeń" - napisał.

PZU podało także, że rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu złożył także Witold Jaworski.

"Przyczyną rezygnacji pana Witolda Jaworskiego z zajmowanego stanowiska są względy osobiste" - czytamy w komunikacie.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. Aktywa grupy PZU wyniosły 67,57 mld zł na koniec 2014 r.www.pulshr.pl | 06-08-2020 14:52:51