Praca Mikołaja. Ile można zarobić?


jk/mat. pras. - 4 gru 2015 21:19


Jak co roku grudzień to jeden z lepszych miesięcy, w którym łatwo i szybko możemy zarobić całkiem niezłe pieniądze. Również w roli św. Mikołaja.

Ogłoszenia znaleźć można na wielu portalach społecznościowych i stronach specjalizujących się w działalności tego typu. Znaczna część ofert dotyczy wszelkiego rodzaju odwiedzin Mikołaja oraz atrakcji i animacji z tym związanych.

W sieci znaczą przewagę mają oferty prezentowane przez specjalistyczne firmy, które dysponują wyszkoloną kadrą, jednakże za ich usługi będziemy płacić znacznie więcej niż w przypadku zatrudnienia osoby prywatnej.

Mikołajowy biznes spełni oczekiwania nawet najbardziej wybrednego klienta. Wachlarz usług i atrakcji jest niesamowicie urozmaicony, głównie ze względu na czas i miejsce odwiedzin. Najbardziej popularnymi usługami są wizyty prywatne, za które zapłacimy najmniej, jednak Mikołaj może odwiedzić nas także w szkole, przedszkolu a nawet biurze.

Na specjalne życzenie Mikołaj przyjedzie do naszych biznesowych partnerów, co jest ciekawą formą polepszenia lub utrzymania dobrych relacji z innymi firmami. Liczne atrakcje i animacje ustalane są indywidualnie ze zleceniodawcą, jednak dodatkowe usługi idą tutaj w parze z wyższymi kosztami.

Kto może zostać Mikołajem?

Kryteria w doborze kandydatów na Mikołaja nie są zbyt rygorystyczne. Zatrudnienie znajdzie tutaj każdy, począwszy od studentów a kończąc na ludziach w średnim a nawet podeszłym wieku. Firmy poszukujące pracowników, którzy będą mieli wcielić się w rolę Mikołaja cenią sobie kilka dodatkowych kilogramów, prawdziwą brodę, komunikatywność oraz łatwość w nawiązywaniu kontaktów z dziećmi. Umiejętności artystyczne np. gra na jakimś instrumencie oraz wokal, są dodatkowym atutem, który pozwoli nam zarobić od 30 proc. do 50 proc. procent więcej.

Ile zapłacimy za wizytę Mikołaja w firmie?

Jak pokazują badania najwyższą kwotę za prywatna wizytę trwającą od 20 do 30 minut będziemy musieli zapłacić w Krakowie, nieco mniej w Warszawie i Poznaniu. W pozostałych miastach stawki są znacznie niższe.

Warto pamiętać też, że kwota jaką zapłacimy, jest uzależniona o czasu rezerwacji. Kwoty przedstawione na wykresie są kwotami maksymalnymi, za usługi last minute przedsiębiorcy będą wymagali nieco wyższej stawki. Rynek usług mikołajowych jest bardzo zróżnicowany, głównie ze względu na miejsce i formę w jakiej działa zleceniobiorca. Najtańsze oferty zaczynają się już od 50 zł.

Wcielający się w role Mikołaja prześcigają się w urozmaicaniu swoich usług. W Internecie możemy trafić na ogłoszenia oferujące występy wokalne, iluzjonistyczne, przedstawienia dla najmłodszych i wiele innych. Mikołaj może odwiedzić nas także ze swoimi pomocnikami oraz wykonać kilku minutowy telefon do naszego dziecka.

*Artykuł został opracowany przez Sedlak&Sedlak.www.pulshr.pl | 05-08-2020 20:57:40