Zwoleniena w szpitalu w Puławach


dziennikwschodni.pl/Rynek Zdrowia - 4 gru 2015 17:02


W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach dojdzie do zwolnień, także lekarzy i ordynatorów. Na radykalny program naprawczy zgodzili się radni powiatowi. Dyrektor uważa też, że dwóch ratowników w karetkach podstawowych to wystarczająca ilość.

Dyrektor szpitala Piotr Rybak 2 grudnia przedstawił radnym stan finansów szpitala oraz proponowane środki zaradcze. Powiedział, że wierzyciele tracą cierpliwość. Część z nich poszła do sądu.

- Staram się o kredyt, żeby ich spłacić. To jednak nie rozwiąże problemu, bo cały czas zadłużamy się średnio o ponad milion złotych miesięcznie - informował.

Punktem zapalnym programu naprawczego są redukcje składów osobowych karetek pogotowia. Dyrektor przekonywał, że dwóch ratowników w karetkach podstawowych to ilość wystarczająca, sprawdziła się w innych miastach. Innego zdania są sami ratownicy, którzy w obronie swoich miejsc pracy oraz bezpieczeństwa pacjentów zebrali ponad 10 tysięcy podpisów.

- Jeśli nie wydamy pozytywnej opinii w sprawie programu naprawczego, dyrektor prawdopodobnie złoży na ręce zarządu dymisję. Proszę o podjęcie ryzyka - mówił Leszek Gorgol, członek zarządu powiatu.

Ostatecznie za pozytywną opinią rady nt. programu zagłosowało trzynastu radnych, przy pięciu przeciw i czterech wstrzymujących się.www.pulshr.pl | 06-08-2020 14:34:54