Praca w Radomiu: 40 osób znajdzie zatrudnienie w obsłudze kolei


PAP/JP - 1 gru 2015 17:48


W Radomiu powstanie punkt utrzymania taboru Kolei Mazowieckich. Ok. 40 osób znajdzie pracę związaną z utrzymaniem pojazdów.

Jak poinformował we wtorek, 1 listopada Janusz Kalinowski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Radomiu, miasto na czterdzieści lat wydzierżawi spółce Koleje Mazowieckie teren, na którym przed laty działały Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego.

- Dzięki inwestycji Kolei Mazowieckich, na nowo zostanie gospodarczo ożywiony obszar, który przez wiele lat był kojarzony z obsługą kolei - ocenił prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Jak poinformowała rzeczniczka Kolei Mazowieckich, Donata Nowakowska projekt jest powiązany z zakupem 10 dwuczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych.

W serwisowni w Radomiu wykonywane będą prace związane z utrzymaniem pojazdów, naprawą bieżącą, myciem pojazdów w myjni przejazdowej, wykonywaniem podstawowych czynności kontrolnych oraz napraw podzespołów.

- Praca w punkcie utrzymania będzie wykonywana siedem dni w tygodniu, w systemie trzyzmianowym, w związku z czym planowane jest zatrudnienie około 40 osób - dodała Nowakowska.

Szacowana wartość projektu, obejmującego budowę punktu utrzymania pojazdów w Radomiu oraz zakup 10 pojazdów, wynosi około 150 mln zł.

- Projekt został zgłoszony do uwzględnienia w Planie Wykonawczym do Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego do 2030 roku. Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie, to dostawa dwuczłonowych autobusów szynowych jest planowana w latach 2017 - 2018 - poinformowała rzeczniczka KM.

Dodała, że nowy tabor usprawni obsługę pasażerów w aglomeracji radomskiej - w kierunku Warszawy, do Dęblina, Skarżyska Kamiennej i Drzewicy.www.pulshr.pl | 06-08-2020 15:11:17