Pracodawcy i uczelnie pomogą młodym rozpocząć karierę w korporacjach


PAP - 28 wrz 2015 18:43


Znalezienie pracy w międzynarodowych korporacjach ułatwi m.in. studentom program edukacyjny, który nastawiony jest na rozwijanie praktycznych umiejętności w zarządzaniu karierą.

Jak poinformowano na konferencji prasowej w poniedziałek (28 września) śląska edycja ABSL Academy będzie prowadzona wspólnie przez organizację ABSL (Association of Business Service Leaders in Poland), czyli Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych oraz trzy śląskie uczelnie - Politechnikę Śląską, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Ekonomiczny.

- Celem programu jest kształcenie przyszłych pracowników sektora nowoczesnych usług biznesowych - poinformowano.

Program o nazwie ABSL Academy powstał "w związku z rosnącym zapotrzebowaniem sektora usług biznesowych na pracowników posiadających nie tylko akademicką wiedzę, ale i praktyczne umiejętności, które umożliwią im rozwój kariery w sektorze nowoczesnych usług biznesowych".

Zajęcia będą prowadzone przez czołowych liderów oraz ekspertów z firm członkowskich ABSL (m.in. Capgemini, Cooper & Standard, Future Processing, IBM, PwC, Rockwell Automation, Unilever), jak również przez kadrę akademicką ze śląskich uczelni.

- Studenci, absolwenci będą mieli do czynienia z przedstawicielami wielkich, globalnych firm korporacyjnych, przez co zwiększą swoje szanse na zdobycie i podjęcie pracy w jednej z tych wielkich korporacji - powiedział prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką Uniwersytetu Śląskiego prof. Andrzej Kowalczyk.

Uczelnie przygotują młodych

Prorektor ds. edukacji i współpracy z zagranicą Uniwersytetu Ekonomicznego prof. Wojciech Dyduch dodał, że program "ma na celu lepsze dopasowanie absolwentów do potrzeb firm".

- Uczelnie wiedzą jak przygotować absolwentów do rynku pracy, natomiast specyfika firm, które ich potem zatrudniają wymaga pewnego dokształcenia specjalistycznego choćby w zakresie umiejętności miękkich, pewnych potrzeb językowych - powiedział Dyduch.

Nabór już ruszył

Rekrutacja już ruszyła. Nauka będzie obejmowała m.in. "wiedzę o sektorze", "studia przypadków", w trakcie których studenci dostaną do rozwiązania zadania oraz warsztaty interpersonalne, w tym zajęcia z prowadzenia prezentacji oraz negocjacji, argumentowania i prezentacji swojego stanowiska. Tematem spotkań będą również uwarunkowania międzykulturowe w biznesie. Uczestnik zyskuje też liczne kontakty zawodowe.

Projekt odbywa się we współpracy z Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), a uczestnicy kursów będą mogli uzyskać CIMA Certificate in Shared Services. Certyfikat został stworzony, aby wesprzeć sektor usług biznesowych w rozwoju pracowników (kurs e-learningowy zakończony egzaminem końcowym). Zdanie kursu będzie warunkiem koniecznym do uzyskania zaliczenia kursu ABSL Academy.

Pomoc dla młodych chcących pracować w SSC/BPO

Dyrektor regionalny ABSL Silesia Marcin Nowak powiedział, że program jest otwarty dla wszystkich, którzy będą chcieli znaleźć pracę w sektorze usług nowoczesnych.

- Co mogą zyskać? Po pierwsze możliwość pracy w firmach najbardziej dynamicznie rozwijającego się sektora obecnie w Polsce. Kursy oraz certyfikat CIMA są rozpoznawalne w sektorze, co jest praktycznie gwarantem zatrudnienia - jeżeli się uzyska go z oceną pozytywną. Można powiedzieć, że on gwarantuje pracę - powiedział Nowak.

Pracę będzie można uzyskać we wszystkich firmach tego sektora, zrzeszonych w ABSL obejmujących branże takie jak, telekomunikacja, automotive, media, retail, transport, logistyka, zdrowie.

- Celem programu jest zwiększenie liczby kandydatów przygotowanych do pracy w sektorze oraz uzupełnienie działań promujących pracę w tej branży. Program jest skierowany do studentów, absolwentów i osób pracujących, które chcą zdobyć zatrudnienie w sektorze nowoczesnych usług biznesowych oraz chcą nabyć umiejętności, które wyróżnią ich na rynku pracy oraz pomogą im szybciej rozwijać swoją ścieżkę kariery - poinformowano na konferencji.www.pulshr.pl | 05-04-2020 05:50:37