Deloitte przenosi się no nowego biura


jk - 5 sie 2014 10:43


Firma doradcza Deloitte rozwija swoje regionalne struktury. Od 4 sierpnia br. krakowskie biuro firmy, zmieniło swoją lokalizację. Obecnie mieści się w budynku Pascal Centrum Biurowego GTC, przy ulicy Przybyszewskiego.

Krakowski oddział Deloitte, który powstał 22 lata temu jest, obok gdańskiego, najstarszym lokalnym biurem firmy w Polsce. Ze względu na dynamiczny rozwój gospodarczy Małopolski, odgrywa on dużą rolę w realizacji strategii firmy.

Małopolska wytwarza 7,4 proc. PKB kraju i charakteryzuje się wysokim poziomem wzrostu gospodarczego. Dziś w regionie działalność prowadzi ponad 330 tys. podmiotów gospodarczych. Kraków z kolei to drugie co do wielkości miasto Polski, w którym mieszka około 760 tys. ludzi.

Czytaj też wywiad z Krzysztofem Kwietniem, dyrektorem HR z Deloitte: Pracownicy do 35. roku życia to 80 proc. naszej kadry

Dawna stolica jest dziś siedzibą kilkudziesięciu międzynarodowych korporacji i banków, stowarzyszeń wspierających działalność biznesową oraz izb handlowych (m.in. brytyjskiej czy amerykańskiej). Ze względu na prężnie rozwijające się szkolnictwo wyższe Kraków i Małopolska jest ważnym ośrodkiem rozwoju nauki i jej współpracy z biznesem, a także działalności naukowo-badawczej.

- Biorąc pod uwagę szybki rozwój R&D w tym regionie, sektor ten jest dla krakowskiego oddziału Deloitte jednym z wiodących. Oprócz tego obsługujemy także m.in. branżę produkcyjną i firmy z sektora Technologii, Mediów i Telekomunikacji. Zależy nam na rozwoju, stąd nasze kolejne inwestycje w krakowskie biuro i plany jego powiększenia. Mając wielu klientów w Krakowie i województwie małopolskim, możliwość szybkiego kontaktu, z klientem jest dla nas priorytetem - mówi Marek Turczyński, partner w Dziale Audytu w Krakowie, Deloitte.

Czytaj też: Zespół Randstad już w nowej siedzibie  

Łącznie w krakowskim oddziale Deloitte pracuje obecnie 75 osób. - Obecność takich firm jak nasza jest miernikiem rozwoju danego miasta, jesteśmy tam gdzie są nasi obecni i przyszli klienci. Kierownictwo polskiego oddziału Deloitte docenia potencjał krakowskiego i małopolskiego rynku, wysoką jakość edukacji, co stwarza nam możliwość znalezienia tu utalentowanych pracowników oraz dynamiczny rozwój usług doradczych w tym regionie - mówi Adam Wacławczyk, dyrektor w Dziale Doradztwa Podatkowego w Krakowie, Deloitte.

Oprócz centrali w Warszawie i biura w Krakowie, Deloitte posiada także oddziały w Poznaniu, Katowicach, Rzeszowie, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie i Łodzi. Obecnie w polskich strukturach Deloitte pracuje ponad 1200 osób.www.pulshr.pl | 29-02-2020 07:44:50