Zebrali 1190 najlepszych polskich praktyk CSR-owych

Społeczna odpowiedzialność biznesu z roku na rok staje się codziennością w polskich firmach - takie wnioski płyną zarówno z tłumów na czwartkowych Targach CSR w Warszawie jak i z zaprezentowanego tam (znacznie grubszego niż rok wcześniej) raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre Praktyki. 2017”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Zebrali 1190 najlepszych polskich praktyk CSR-owych

PODZIEL SIĘ


Autor: Adam Sofuł

13 kwi 2018 6:00


  • 7 Targi CSR w Warszawie zgromadziły ponad 70 wystawców i ponad dwa tysiące uczestników oraz zwiedzających.
  • Podczas targów zaprezentowano raport Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre Praktyki. 2017”.
  • Firmy zgłosiły o ponad jedną trzecią więcej dobrych praktyk niż rok wcześniej.
  • Jedna trzecia zgłaszających praktyki firm pochodzi z sektora MŚP

W tym roku w przygotowywanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raporcie znalazło się aż 1190 praktyk - ponad 300 więcej niż rok wcześniej. Z badań FOB wynika również, że tematyka CSR coraz częściej pojawia się na łamach mediów - w ubiegłym roku odnotowano ponad 61,5 tys. publikacji na ten temat (porównanie z ubiegłymi latami byłoby niemiarodajne, ponieważ w ubiegłym roku po raz pierwszy monitoringiem objęto również internet).

Zobacz też: Integracja pracowników: CSR jednoczy i motywuje bardziej niż wypad na piwo

Zestawienie za ubiegły rok zadaje też kłam powszechnemu przekonaniu, że praktyki CSR to wyłączna domena wielkich koncernów. Owszem, działania prowadzone w tym zakresie przez duże firmy są z pewnością bardziej zauważalne, ale nie oznacza to, że małe i średnie nie mają się czym pochwalić.

- Ważną nowością są zgłoszenia praktyk od niemal 60 małych (ponad jedna trzecia firm zgłaszających praktyki - przyp. red.) i średnich firm, co potwierdza, że wdrażanie CSR jest możliwe w każdej organizacji niezależnie od jej wielkości - podkreśla Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jedna ze zgłoszonych praktyk pochodziła od firmy jednoosobowej.

Zobacz też: Mirella Panek-Owsiańska: Kadra zarządzająca mogłaby wiedzieć znacznie więcej o CSR

W zestawieniu dominują firmy z Mazowsza, Wielkopolski i Pomorza, nie oznacza to jednak, że praktyki CSR są w innych regionach kraju nieobecne (chociaż można przyjąć założenie, że mogą być tam nieco słabiej reprezentowane), bo wiele ze zgłaszających dobre praktyki firm prowadzi działalność na terenie całego kraju. - Jedna z firm z Mazowsza realizuje swoją dobra praktykę dla mieszkańców Białegostoku - wyjaśniała Marta Borowska z FOB.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.