×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Powstało Podlaskie Forum Zawodów Zaufania Publicznego

  • Autor: PAP/AH
  • 25 wrz 2017 15:13

Przedstawiciele zawodów prawniczych, ale też medycznych i architekci chcą wspólnie promować etyczne zachowania w swojej pracy i podnosić kompetencje. W poniedziałek w Białymstoku założyli Podlaskie Forum Zawodów Zaufania Publicznego.

Powstało Podlaskie Forum Zawodów Zaufania Publicznego
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Forum, którego inicjatorem jest Izba Adwokacka w Białymstoku, tworzy w sumie 13 podmiotów. To m.in samorządy zawodowe adwokatów, komorników, notariuszy, lekarzy, pielęgniarek, aptekarzy i architektów.

W podpisanym w poniedziałek akcie erekcyjnym Podlaskiego Forum Zawodów Zaufania Publicznego wśród celów zapisano m.in. umacnianie idei samorządności i prezentowanie wspólnych, uzgodnionych stanowisk wobec organów władzy publicznej, zwiększanie świadomości społeczeństwa "o szczególnym charakterze zawodów zaufania publicznego" czy integrowanie środowisk zawodowych i występowania w obronie członków samorządu.

Jak mówiła podczas uroczystości dziekan Izby Adwokackiej w Białymstoku adwokat dr Agnieszka Zemke-Górecka, to jedno z pierwszych takich forów zrzeszających zawody zaufania publicznego w kraju.

- Zawód zaufania publicznego jest pewną misją - powiedziała Zemke-Górecka. Dlatego - jak dodała - wykonujący te zawody nie mogą być egoistyczni i działać tylko w ramach swojej społeczności zawodowej, ale powinni właśnie zrzeszać się, by móc zwiększać swoje kompetencje i dzielić się własnym doświadczeniem, a tym samym pokazać swój profesjonalizm.

Podała przykład współpracy przedstawicieli różnych zawodów. Jak mówiła, "prawnikowi potrzebny jest architekt, gdy pisze umowę na budowę domu. Architektowi potrzebny jest prawnik, by mógł mu powiedzieć, gdzie są największe problemy z prawem w zakresie budownictwa".

- Dlatego musimy wymieniać się doświadczeniami - dodała Zemke-Górecka.

Stąd pomysł by forum zrzeszało różne zawody zaufania publicznego. W ramach powołanej organizacji będą prowadzone m.in. wspólne działania, aby - jak powiedziała Zemke-Górecka - zwiększać kompetencje zrzeszonych grup zawodowych. Forum ma być też platformą do wymiany informacji. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Powstało Podlaskie Forum Zawodów Zaufania Publicznego
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA