×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

EFL świętuje 30-lecie istnienia. Z tej okazji posadzi las

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 5 sty 2021 12:12

Europejski Fundusz Leasingowy w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia. Jubileusz chce świętować w proekologiczny sposób. Planuje posadzić 30 tys. drzew.

EFL świętuje 30-lecie istnienia. Z tej okazji posadzi las
Każdy klient EFL, który zrezygnuje z faktury papierowej na rzecz elektronicznej, dołoży do lasu jedno drzewo. (Fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Na mapie Polski pojawi się nowy las. 30 tysięcy drzew posadzi Europejski Fundusz Leasingowy z okazji 30-lecia działalności.
  • Każdy klient EFL, który zrezygnuje z faktury papierowej na rzecz elektronicznej, dołoży do lasu jedno drzewo.
  • W ten sposób leasingodawca we wrześniu 2021 roku wspólnie ze startupem Dotlenieni.org zalesi ponad 5 hektarów na Warmii, w miejscowości Wpisowo.

EFL w jubileuszowym roku zachęca klientów do proekologicznej postawy i przekonuje o wyższości e-faktur nad jej papierowymi odpowiednikami. Każda zgoda przejścia na elektroniczną fakturę oznacza jedno posadzone drzewo w imieniu klienta. Im więcej firm do września 2021 roku zdecyduje się na elektroniczny dokument, tym więcej drzew posadzi EFL.

- Większość z naszych ponad 330 tys. klientów otrzymuje od nas faktury papierowe, których łączna waga wynosi ponad 20 ton rocznie. Przy założeniu, że do wyprodukowania 1 tony papieru trzeba ściąć 17 drzew, tylko na potrzeby fakturowania co roku potrzebujemy 340 drzew. Jesteśmy winni przyrodzie im je oddać. I chcemy to zrobić wspólnie z naszymi klientami… sadząc las. Będzie on tym większy, im więcej firm przejdzie na fakturę elektroniczną. Nasz cel to 30 tysięcy drzew na 30 lat działalności EFL - powiedział Wojciech Przybył, członek zarządu EFL.

Grafika: EFL
Grafika: EFL

Cel to 30 tysięcy sadzonek, które łącznie mogą zająć obszar o powierzchni ponad 5 hektarów. Zakładając, że 1 hektar lasu w ciągu 24 godzin wytwarza około 700 kilogramów tlenu i zaspokaja dobowe zapotrzebowanie 2,5 tys. osób, las EFL może „dotlenić” 12,5 tys. Polaków. Czyli tyle, ile mieszkańców liczą niewielkie miasteczka w Polsce.

Do współpracy przy jubileuszowej akcji, EFL zaprosił startup Dotlenieni.org. To oni wraz z wolontariuszami odpowiadać będą za logistyczną stronę, czyli zakup drzewek i ich posadzenie. Wśród sadzonek będą dęby, sosny, brzozy, modrzewie i olchy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: EFL świętuje 30-lecie istnienia. Z tej okazji posadzi las
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA