Współpraca PKP Cargo z Ruchem Chorzów i Zagłębiem Sosnowiec

PKP Cargo w ramach współpracy z dwoma klubami piłkarskimi, będzie wspierać sportowy rozwój prawie tysiąca młodych adeptów piłki nożnej.


REKLAMA


Puls HR Puls HR

Współpraca PKP Cargo z Ruchem Chorzów i Zagłębiem Sosnowiec

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

22 sie 2014 10:41


- Sport kształtuje prospołeczne postawy, a sukcesy nawet najmłodszych adeptów piłki nożnej wywołuje niewątpliwą satysfakcję i świadomość wpływu na ich pozytywny rozwój. Ważne jest także to, że młodzi ludzie razem grają, kształtują hart ducha i charaktery, przebywając ze sobą kilka razy w tygodniu w dobrej atmosferze sportowej rywalizacji - mówi Mirosław Kuk, rzecznik prasowy PKP Cargo.

Czytaj też: Sopocka spółka IT płaci swoim ludziom za... pedałowanie

W Chorzowie działa Akademia Piłkarska, która zrzesza kilkaset dzieci. Młodzi adepci są podzieleni na kilkanaście grup szkoleniowych o różnym stopniu intensywności (od 2 do nawet 10 godzin tygodniowo treningów).

Czytaj też: Szkolenie młodzieży to dla klubów konieczność, a może być i biznes

Dzięki wsparciu partnerów Akademia oferuje profesjonalne treningi dla dzieci już od 4 roku życia. Aby dać swoim podopiecznym okazje do wykazania się i nauki nowych umiejętności, fundacja organizuje wyjazdy na turnieje do Niemiec, ale także w Polsce (turnieje Volkswagen Masters Cup w Opalenicy, turniej Tymbarku w Limanowej, turniej Ergo Areny w Gdyni).

W Sosnowcu z kolei, działa Akademia Zagłębia oraz Junior Football, które również trenują kilkuset młodych piłkarzy. Szkółka ma na celu nie tylko propagowanie zdrowego trybu życia, ale także wyławianie talentów w możliwie najwcześniejszym etapie. Szkolenie ma charakter interdyscyplinarny, gdyż dzieci i młodzież mają zajęcia z dietetykiem czy psychologiem sportowym. Dzięki wsparciu sponsorów oraz działaniom klubu, dzieci i młodzież mają okazję do gry w turniejach (np. Śląska Liga Trampkarzy).

Od 2008 roku PKP Cargo szczególnie związana jest także z bieganiem. W spółce funkcjonuje drużyna maratończyków, którzy biorą udział w ogólnopolskich i lokalnych biegach. W tym roku były to m.in. Warsaw Orlen Marathon, we wrześniu odbędzie się także Bieg Wisły, którego sponsorem głównym będzie PKP Cargo.

W październiku zaś pracownicy spółki pojadą do Amsterdamu na jeden z dziesięciu najbardziej znanych maratonów na świecie, czyli TCS Amsterdam Marathon. PKP Cargo pokryje wszystkie koszty związane z udziałem jej pracowników w wydarzeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.