Wolontariusze Whirlpool pomagają młodym ludziom w trudnej sytuacji mieszkaniowej

Rozpoczyna się kampania Every Day Care organizowana przez Whirlpool we współpracy z Habitat for Humanity International, chrześcijańską organizacją charytatywną. 24 ochotników pomoże 7 młodym ludziom stać się niezależnymi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wolontariusze Whirlpool pomagają młodym ludziom w trudnej sytuacji mieszkaniowej

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

27 lis 2015 13:51


Celem przyświecającym kampanii jest zapewnienie młodym ludziom możliwości kontynuowania procesu reintegracji społecznej po osiągnięciu pełnoletności przez okres od trzech do czterech lat. Pomagając młodzieży objętej programem osiągnąć niezależność, jego organizatorzy chcą wypełnić lukę, jaka istnieje w polskim systemie opieki.

Projekt zakłada pomoc finansową, pomoc ochotników pracujących na budowie oraz urządzenia AGD potrzebne do wyposażenia i zagospodarowania remontowanych poddaszy w Warszawie.

Od 27 listopada dwudziestu czterech pracowników Whirlpool zawiesi wykonywanie obowiązków zawodowych, aby pomagać w budowie nowych mieszkań dla wychowanków ośrodka opiekuńczo-wychowawczego. Mieszkania te będą gotowe na wiosnę 2016. Dwunastu z nich pracuje w Warszawie, a dwunastu pozostałych pochodzi spoza Polski: z Włoch, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Turcji, Francji, Niemiec, Słowacji, Portugalii, Hiszpanii, Holandii i Afryki Południowej.

– Zgodnie z  tradycją niesienia pomocy osobom potrzebującym, jak też z uwagi na naszą aktywną obecność w krajach, w których prowadzimy działalność biznesową, w tym roku z kampanią Every Day, Care docieramy do Polski, jednego z naszych najważniejszych rynków – mówi Alessandro Magnoni, dyrektor w Whirlpool EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).

– Wspólnie z Habitat for Humanity oraz innymi sponsorami zamierzamy stworzyć przystępne socjalne mieszkania dla wychowanków domów dziecka i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, pozostających w trudnej sytuacji materialnej.

Dobre miejsce do życiowego startu

Grupa ochotników będzie murować ściany przyszłych mieszkań. Wszystko po to, aby stworzyć odpowiednie mieszkania, które finalnie zostaną w pełni wyposażone w sprzęt AGD firmy Whirlpool. Mieszkania te trafią na okres od 2 do 3 lat do siedmiorga młodych ludzi w trudnej sytuacji materialnej, którzy nie będą musieli ponosić kosztów wynajmu, a jedynie koszty eksploatacji mieszkań.

- Jestem szczęśliwym mężem i ojcem. Ostatnio wyremontowaliśmy sobie salon, gdzie mogę wspólnie z moimi bliskimi spędzać czas po całym dniu zajęć i pracy. Teraz nadszedł czas, żeby pomóc innym ludziom żeby mieli dobre miejsce do życiowego startu – mówi Tomasz Wyszyński z łódzkiego oddziału firmy.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.