×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Wolontariat w Pekao: 90 projektów na 90-lecie banku

  • Aneta Kaczmarek
    AKC
  • Opublikowano: 5 gru 2019 12:43

90 grantów w wysokości 3 tys. zł każdy na projekty zainicjowane przez pracowników - w taki sposób Bank Pekao uczcił jubileuszowy rok swojego 90-lecia. Finał akcji „Jesteśmy blisko” odbywa się 5 grudnia - w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza.

Wolontariat w Pekao: 90 projektów na 90-lecie banku
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Sadzenie drzew, organizacja wydarzeń sportowych w lokalnych szkołach, wsparcie zajęć dla osób niepełnosprawnych, wyposażenie bibliotek czy schronisk dla zwierząt - do wzięcia udziału w konkursie „Jesteśmy blisko” wystarczył ciekawy pomysł.
  • Każdy pracownik Banku Pekao mógł zgłosić projekt akcji wolontariackiej, zaangażować w niego swoich współpracowników i wspólnie walczyć o grant na realizację przedsięwzięcia.
  • W akcję włączyli się pracownicy wszystkich szczebli banku - także członkowie zarządu.

- Już od 90 lat nasz bank jest częścią lokalnych społeczności. Jubileuszowa liczba projektów, jakie przez dziesięć tygodni realizowali pracownicy Pekao w całym kraju, jest podkreśleniem naszej partnerskiej współpracy z tymi, którzy każdego dnia przyczyniają się do rozwoju naszych małych ojczyzn. Udało nam się zrealizować różnorodne pomysły i pomóc w różnych obszarach. I to była największa radość, ale też wartość naszego przedsięwzięcia. Godnie uczciliśmy przypadające w tym roku 90-lecie banku - mówi Maciej Zdziarski, przewodniczący Rady Fundacji Banku Pekao S.A.

Konkurs grantowy zorganizowała Fundacja Banku Pekao S.A. im. dr. Mariana Kantona. Propozycje działań można było zgłaszać w takich kategoriach jak ekologia, edukacja, sport, kultura i sztuka, promocja zdrowia czy pomoc zwierzętom. Tak szeroki wachlarz sprawił, że każdy pracownik mógł zaproponować projekt związany z tematyką bliską potrzebom lokalnej społeczności.

Czytaj też: Wolontariat pracowniczy rośnie w siłę, ale ciągle jest co robić

Po otrzymaniu dofinansowania, autorzy 90 zwycięskich projektów osobiście zaangażowali się we wprowadzanie swoich pomysłów w życie. W efekcie, Adamowizna koło Grodziska Mazowieckiego wzbogaciła się o kilkadziesiąt nowych drzew i krzewów, a lasy w Głuchowie nie straszą już zalegającymi w nich śmieciami. Dzieci w Warszawie nauczyły się zasad bezpiecznego zachowania na drogach, w Mińsku Mazowieckim dowiedziały się, czym jest bank, zaś w Otwocku mogą korzystać z kącika szachowego w lokalnej bibliotece.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Wolontariat w Pekao: 90 projektów na 90-lecie banku
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA