PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Woda - temat rzeka odpowiedzialnego biznesu

  • Autor: aw
  • 18 lip 2017 11:06

Coca-Cola, Skanska, Nałęczów Zdrój, Kompania Piwowarska, PGE, Stena Recycling, Hortex, Geberit to przykłady firm, które postawiły na optymalizację zarządzania wodą i ochronę wody. Ich praktyki zostały opisane przez media.

Woda - temat rzeka odpowiedzialnego biznesu
Odpowiedzialne gospodarowanie niezbędnymi do życia zasobami wodnymi to też wyzwanie dla biznesu (fot.pixabay)
REKLAMA

• Forum Odpowiedzialnego Biznesu wspólnie z Instytutem Monitorowania Mediów przygotowały wspólną publikację. “Woda jako temat CSR w mediach w 2016 roku”.

• To ilościowa i jakościowa analiza treści związanych z zarządzaniem zasobami wodnymi i zrównoważonym rozwojem, podejmowanych w ubiegłym roku przez media w Polsce.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Analiza daje obraz tego, jakie działania w temacie ochrony, zarządzania zasobami wodnymi, edukacji na temat wody, podejmują działające w Polsce firmy branż związanych m.in. z produkcją żywności, budownictwem, energetyką.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Instytut Monitorowania Mediów postanowiły zbadać zainteresowanie mediów tematem wody w kontekście zagadnień związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu i zrównoważonym rozwojem. Główne wnioski z przeglądu danych ilościowych i jakościowych zostały zawarte w analizie medialnej “Woda jako temat CSR w mediach w 2016 roku”.

- Odpowiedzialne gospodarowanie niezbędnymi do życia zasobami wodnymi, do których dostęp i których stan jest coraz bardziej zagrożony przez działalność człowieka, w tym przez postępujące zmiany klimatu, staje się jednym z najpilniejszych wyzwań nie tylko dla państw, ale także dla biznesu. Tym samym to temat niezwykle istotny w kontekście społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju, co znajduje odzwierciedlenie w Celach Zrównoważonego Rozwoju - mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Dostęp do wody

W Polsce mamy poczucie powszechnego dostępu do wody, jednak pojawiają się alarmujące dane dotyczące kurczenia się jej zasobów i potrzeby bardziej racjonalnego ich wykorzystania. Problem w mediach opisywany jest w różnorodny sposób. Czytamy o konieczności „redukcji”, „wtórnego wykorzystania”, „niemarnowania”, „wielokrotnego życia wody”, „odzysku”, „retencjonowania wód”, „zrównoważonego wykorzystania zasobów”.

W kontekście środowiskowym brak wody obserwuje się na przykład poprzez obniżenie poziomu wód gruntowych oraz zanikanie obszarów wodno-błotnych, które to zjawiska z kolei wpływają negatywnie na ekosystemy. Z artykułów wynika, że prawdziwe problemy związane z dostępem do wody jeszcze są przed mieszkańcami Polski.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Woda - temat rzeka odpowiedzialnego biznesu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA