Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod
tym linkiem.
- Przedstawiciele Wedla i Fundacji Aktywizacja przygotowali porady dla osób z niepełnosprawnościami, w których dzielą się wiedzą z zakresu rekrutacji.
- Podpowiadają m.in. jak stworzyć skuteczne CV, przygotować się do procesu poszukiwania pracy oraz odpowiedniej autoprezentacji podczas rozmowy rekrutacyjnej.
- Bazowałyśmy na własnych doświadczeniach z dotychczasowych procesów rekrutacyjnych prowadzonych w Wedlu – mówi Aleksandra Kusz vel Sobczuk, kierowniczka komunikacji korporacyjnej w firmie Wedel.
Przygotowanie filmów ze wskazówkami dla kandydatów to kolejny krok współpracy między firmą Wedel a Fundacją Aktywizacja. Ekspertki z obu organizacji przygotowały porady, w których dzielą się wiedzą z zakresu rekrutacji: stworzenia skutecznego CV, przygotowania do procesu poszukiwania pracy oraz odpowiedniej autoprezentacji podczas rozmowy rekrutacyjnej.
- Cykl wideo ze wskazówkami to kolejny krok w aktywizacji osób z niepełnosprawnościami w ramach naszego programu CzekoSprawni. Aby ułatwić osobom z niepełnosprawnościami wejście na rynek pracy, poruszyłyśmy w minioradnikach najważniejsze zagadnienia, którym kandydaci muszą stawić czoła, decydując się na zdobycie wymarzonego stanowiska: od stworzenia CV, aż po rozmowę rekrutacyjną. Bazowałyśmy na własnych doświadczeniach z dotychczasowych procesów rekrutacyjnych prowadzonych w Wedlu, a dzięki merytorycznemu wsparciu Fundacji Aktywizacja, uwzględniłyśmy najważniejsze wyzwania, z którymi mierzą się osoby z niepełnosprawnościami, poszukujące pracy – mówi Aleksandra Kusz vel Sobczuk, kierowniczka komunikacji korporacyjnej w firmie Wedel.
Trzy składniki tworzące skuteczne CV - o tym nie można zapomnieć
Jedną z pierwszych rad ekspertek jest przygotowanie skutecznego CV. Przede wszystkim taka wizytówka zawodowa musi być spersonalizowana – powinno się wymienić w niej informacje dające pracodawcy bądź rekruterowi sygnał, że jesteśmy odpowiednią osobą na to stanowisko, w tej konkretnej firmie.
Co w momencie, gdy nie mamy doświadczenia, którym moglibyśmy się podzielić? Jak twierdzi Marta Marciniuk, specjalistka wsparcia osób z niepełnosprawnościami w firmie Wedel, wówczas warto w CV umieścić swoje cele zawodowe, czyli to, czego chcemy się nauczyć i jakie umiejętności nabyć. Dzięki temu pracodawca będzie miał możliwość sprawdzenia, czy idziemy w tym samym kierunku i spełniamy wzajemne oczekiwania. Należy też pamiętać o zamieszczeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
Trzy elementy potrzebne podczas szukania pracy
Zanim zaczniemy szukać pracy, potrzebujemy trzech rzeczy – uważa jedna z ekspertek, Iga Jendrych, specjalistka komunikacji i edukacji CSR w firmie Wedel. Po pierwsze - pomysłu. Warto zastanowić się, gdzie chcemy pracować i co robić.
Po drugie - planu. Jendrych poleca wybrać firmy, które nas interesują, a następnie sprawdzić, czy obecnie rekrutują. Jeśli tak, to zaaplikujmy, a jeśli nie, to koniecznie poszukajmy kontaktu i wyślijmy swoją aplikację na przyszłość.
Trzecim ważnym elementem jest wytrwałość. Szukanie pracy to proces, który wymaga czasu, więc nie można się poddawać, dopóki nie znajdziemy tej wymarzonej.
Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

KOMENTARZE (0)