W 2013 r. Coca-Cola wyda ćwierć miliona zł na wsparcie sportu

Coca-Cola zachęca do organizowania i propagowania projektów dotyczących sportu dla wszystkich. Rusza 2. edycja programu Lider Animator skierowanego do lokalnych animatorów sportu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W 2013 r. Coca-Cola wyda ćwierć miliona zł na wsparcie sportu

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

23 lip 2013 19:30


W 2013 roku firma Coca-Cola chce przeznaczyć ćwierć miliona złotych na wsparcie sportu powszechnego w Polsce i ogłasza start 2. edycji programu Lider Animator, który otwiera szanse na wzmocnienie i rozszerzenie lokalnych inicjatyw sportowych w naszym kraju.

Najlepsze projekty zostaną wsparte grantami finansowymi o wartości od 5 000 zł do 15 000 zł. Rejestracja do programu rusza 27 maja i potrwa do 31 lipca 2013 r. Środki na granty pochodzą z Fundacji Coca-Cola (The Coca-Cola Fundation).

Wielu ekspertów potwierdza, że nie ma nic lepszego niż ruch na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna jest jednym z kluczowych elementów w edukacji zdrowotnej, zwłaszcza młodych ludzi. Dlatego też Coca-Cola chce odgrywać aktywną rolę w walce z brakiem aktywności fizycznej ludzi w każdy wieku, przyczyniając się w ten sposób do poprawy jakości ich życia. To jedno z globalnych zobowiązań podjętych w tym roku przez firmę.

Promocja ruchu i szeroko pojętej aktywności fizycznej jest jednym z filarów społecznej odpowiedzialności Coca-Cola. Firma po raz drugi uruchamia program grantowy Lider Animator. Jego ubiegłoroczna edycja, do której zgłoszono blisko 300 projektów z całej Polski, spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem lokalnych animatorów sportu, którzy szukają wsparcia dla swojej codziennej społecznej pracy.

- Kierując nasze działania do animatorów sportu, będących jednym z kluczowych elementów zachęcania ludzi do ruchu, chcemy zwiększać świadomość potrzeby podejmowania lokalnie działań na rzecz aktywności fizycznej i zdrowia - mówi Anna Solarek, odpowiedzialna za projekty sportowe w firmie Coca-Cola Poland Services. Wierzymy, że program Lider Animator po raz kolejny zaowocuje nowatorskimi pomysłami wartymi szerokiego rozpowszechniania, promowania i wsparcia - dodaje.

Lider Animator skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego i instytucji oświatowych, ale przede wszystkim do lokalnych animatorów organizujących różnego rodzaju zajęcia rekreacyjne, programy szkolne i imprezy sportowe oparte na aktywności fizycznej. Program nagradza najciekawsze projekty, które mają na celu zachęcać lokalne społeczności do aktywnego życia.

Do tegorocznej edycji programu Lider Animator, który odbywa się pod hasłem „Sport jest twoja pasją? Podziel się nią!", zgłoszenia można nadsyłać w terminie od 27 maja do 31 lipca br. za pośrednictwem strony www.lideranimator.pl. Autorzy najciekawszych pomysłów na organizacje zajęć sportowych mogą walczyć o granty finansowe o wartości od 5 000 zł do 15 000 zł.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.