VII edycja konkursu o tytuł „Pracodawcy Godnego Zaufania”

Wystartowała VII edycja konkursu o tytuł „Pracodawca Godny Zaufania”. To inicjatywa zapoczątkowana w 2009 roku. Jej podstawowym celem jest promowanie wśród pracodawców odpowiedzialnej, zgodnej z normami europejskimi polityki pracowniczej i socjalnej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

VII edycja konkursu o tytuł „Pracodawcy Godnego Zaufania”

PODZIEL SIĘ


Autor: pt

25 sty 2018 15:31


  • Organizatorami Konkursu są Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” oraz organizator techniczny spółka Impressarium.
  • W tym roku Kapituła Konkursu będzie nagradzać wyróżnione firmy według zmienionej formuły.
  • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 28 lutego 2018 r.

- Od czasu wręczenia pierwszych nagród na polskim rynku pracy zaszło wiele pozytywnych zmian. Dlatego postanowiliśmy rozwinąć formułę Konkursu – nie ograniczać się do wyróżniania firm reprezentujących konkretne branże, lecz przyznawać nagrody za konkretne kategorie działań na rzecz pracowników – od edukacji po stwarzanie warunków do pracy dla osób niepełnosprawnych - poinformował Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej.

- Przed nami nowa edycja i nowe nadzieje, że uda się znaleźć kolejne firmy, które będzie można przedstawić jako godny przykład do naśladowania w zakresie CSR. Wartości te stają się bowiem istotne dla coraz większej liczby polskich przedsiębiorców. Ich postawa stanowi jednocześnie promocję innowacyjnych rozwiązań w biznesie oraz pokazuje, że polskie firmy zmieniają podejście do kwestii zatrudnienia i znaczenia relacji na linii pracodawca-pracownik. Prowadzenie działalności w oparciu o podobne wartości ma także pozytywny wpływ na całą polską gospodarkę – dodał prezes Fundacji Godła Promocyjnego „Teraz Polska” Krzysztof Przybył.

Kapituła Konkursu wyłoni laureatów w siedmiu kategoriach - programy stażowe, wolontariat, motywacja, edukacja, zdrowie, bezpieczeństwo oraz firma przyjazna niepełnosprawnym.

W tym roku w jej skład wejdzie jury złożone z przedstawicieli znanych i cenionych instytucji pozarządowych. Oprócz wymienionych wcześniej organizatorów, będą to Instytut Staszica, Instytut Biznesu, Instytut Libertatis, Stowarzyszenie Integracja i Współpraca (organizator Forum Gospodarczego w Toruniu), Centrum im. Adama Smitha, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Szkoła Głowna Handlowa, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute.

Dodatkowo przyznane zostaną także Nagrody Dziennikarskie dla dziennikarzy zasłużonych w nagłaśnianiu promowania pozytywnych rozwiązań z zakresu polityki pracowniczej oraz Nagroda Specjalna dla pracodawcy, który wprowadził wyjątkowe i skuteczne rozwiązania w zakresie polityki socjalnej.

Laureatów poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 28 lutego br. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej. Poprzedzi ją debata z udziałem ekspertów poświęcona polityce pracowniczej.

Nasza redakcja jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.