PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Udostępnią przestrzeń Ukraińcom. W Polsce przyjmą nawet 500 uchodźców

Globalworth, inwestor biurowy w Europie Środkowo-Wschodniej, udostępni 12 tys. metrów kwadratowych powierzchni ze swojego portfela nieruchomości w Rumunii i Polsce, pod hasłem "Space for Ukraine".

  • Justyna Koc
    jk
  • 17 mar 2022 14:15
Udostępnią przestrzeń Ukraińcom. W Polsce przyjmą nawet 500 uchodźców
W Polsce budynek Warta Tower przyjmie do 500 uchodźców (Fot. mat. pras.)
REKLAMA
  • Globalworth udostępni nieruchomości, które zostaną przeznaczone na zakwaterowanie dla uchodźców i zapewnienie im odpowiedniego wsparcia logistycznego, jak również do przechowywania oraz sortowania darów rzeczowych.
  • W Rumunii Globalworth przeznacza na ten cel dwa piętra budynku biurowego BOB w Bukareszcie, gdzie można przyjąć do 700 uchodźców oraz powierzchnię logistyczną w kompleksie Chitila Logistics Hub, gdzie będą przechowywane i sortowane dary, które trafią do potrzebujących.
  • W Polsce budynek Warta Tower przyjmie do 500 uchodźców.

Jak wyjaśnia Globalworth, powierzchnie zostaną przeznaczone na zakwaterowanie dla uchodźców i zapewnienie im odpowiedniego wsparcia logistycznego, jak również do przechowywania oraz sortowania darów rzeczowych. Będą one zbierane przez władze lokalne, w tym m.st. Warszawa oraz władze miejskie Bukaresztu, jak również organizacje pozarządowe, takie jak Fundacja Czerwonego Krzyża.  

W Rumunii Globalworth przeznacza na ten cel dwa piętra budynku biurowego BOB w Bukareszcie, gdzie można przyjąć do 700 uchodźców oraz powierzchnię logistyczną w kompleksie Chitila Logistics Hub, gdzie będą przechowywane i sortowane dary, które trafią do potrzebujących. W Polsce budynek Warta Tower przyjmie do 500 uchodźców.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 - Narastający kryzys humanitarny na Ukrainie, z milionami uchodźców przekraczającymi granice Polski i Rumunii, jest prawdziwą tragedią wymagającą znaczących działań, które mogą przynieść pozytywne zmiany. W Globalworth zawsze staliśmy po stronie potrzebujących, dlatego nie mogło być inaczej i tym razem, gdy ten niewyobrażalny kryzys wciąż trwa. Zapewnienie schronienia uchodźcom oraz składowanie żywności i środków medycznych jest pierwszym krokiem w naszych wysiłkach humanitarnych, lecz gdy potrzeby poszkodowanych się zmienią, będziemy szukać dalszych możliwości niesienia pomocy. Mamy nadzieję, że pokojowe rozwiązanie zostanie osiągnięte w możliwie najkrótszym czasie - mówi Dimitris Raptis, szef Globalworth Group.

Fundusz Pomocy Ukrainie

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Udostępnią przestrzeń Ukraińcom. W Polsce przyjmą nawet 500 uchodźców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA