UberPitch, finał: Polski start-up HiProMine wyróżniony

Zwycięzca polskiej edycji programu UberPITCH HiProMine wraz z trzema innymi start-upami z Europy został wyróżniony przez prezesa Ubera Travisa Kalanicka podczas finału konkursu, który odbył się w Berlinie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

UberPitch, finał: Polski start-up HiProMine wyróżniony

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

9 cze 2016 10:58


Uber podkreśla, że podczas programu, który odbył się w 37 miastach w 21 państwach zaprezentowano prawie 4 tys. pomysłów na biznes. Wśród wyróżnionych w czwartek (9 czerwca) w Berlinie poza polskim HiProMine znalazły się holenderski Otly!, francuski Brigad, a także brytyjski Memrica Prompt.

Zwycięzca polskiej edycji, do której zgłosiło się prawie 200 przedsiębiorców prowadzi badania nad rozwojem innowacyjnych rozwiązań w przemysłowej hodowli i chowie owadów.

"Nasz pomysł sprowadza się do naturalnego wykorzystania potencjałów owadów, ich możliwości, które rozwijały się przez ostatnich 250 mln lat ewolucji, czyli zdolności do przetwarzania biomasy. Owady biorą udział w naturalnym obiegu materii w przyrodzie. To co my robimy jako HiProMine to wykorzystujemy ten proces, obudowujemy go technologią i to korzystając z jej najnowszych zdobyczy np. oświetlenia LED-owego czy automatycznych technologii sterowania parametrami środowiskowymi, czy też systemów detekcji opartych na sensorach i kamerach" - tłumaczył Technologie przebywający w Berlinie dyrektor ds. technologii HiProMine Jakub Urbański.

Czytaj też: Uber zainwestuje w Polsce: Szukamy osób, które chcą tworzyć lepsze miejsca do życia

Podkreślił, że firma chce zrobić w pełni automatyczną fabrykę i "jest na najlepszej drodze, żeby jeszcze w tym roku zakończyć pracę nad budową pierwszego zakładu". Dodał, że jednym z głównych odbiorców ich produktów będzie przemysł rolniczy.

Spotkania HiProMine z Travisem Kalanickiem, współtwórcą i CEO Ubera (fot.mat.pras.) Spotkania HiProMine z Travisem Kalanickiem, współtwórcą i CEO Ubera (fot.mat.pras.)
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

artmetic ekonsulting 2016-06-09 22:38:02

Finansowanie start-upów: artmetic.pl