Uber przeznaczy 5 mln dol. na walkę z przemocą na tle seksualnym

Uber przeznaczy 5 mln dol. na walkę z przemocą seksualną. Fundusze trafią do organizacji walczących z tego typu przestępczością, z którymi Uber nawiązał współpracę. Powstanie też program edukacyjny dla pracowników i funkcje powiadamiania dla pasażerów i kierowców w aplikacji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Uber przeznaczy 5 mln dol. na walkę z przemocą na tle seksualnym

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

7 lis 2017 21:19


Jak poinformowała firma w swoim oświadczeniu, "rozpoczęliśmy pracę nad zmianami wewnętrznymi i postaramy się zwiększać świadomość tego typu przestępstw oraz edukować i zapobiegać tym formom przemocy na całym świecie".

Uber był podmiotem wielu skandali związanych z przestępczością seksualną i molestowaniem, wśród których jest również sprawa dotycząca gwałtu, jakiego miał dopuścić się kierowca pracujący na rzecz firmy w San Antonio na pasażerce, która utraciła świadomość. Do zdarzenia miało dojść w samochodzie kierowcy w lutym tego roku. Kolejne przestępstwo, o którym było głośno, miało miejsce w Chicago we wrześniu, gdzie korzystająca z usług firmy kobieta została napadnięta przez swojego kierowcę. Zastrzeżenia względem postępowania Ubera w sprawach związanych z przestępstwami o charakterze seksualnym zgłaszała również londyńska policja, wskazująca na to, że firma nie powiadamiała organów ścigania o przestępstwach z udziałem jej współpracowników.

Na swoim blogu Uber stwierdził, że "technologia zwiększa bezpieczeństwo podróżujących i kierowców na skalę, która nie była osiągalna przed wdrożeniem takich rozwiązań jak śledzenie GPS czy współdzielenie informacji o trasie podróży z bliskimi".

Zdaniem krytyków, firma nie podołała jednak zapewnieniu bezpieczeństwa w stopniu wystarczającym, głównie przez brak rygorystycznego sprawdzania kierowców, o które od dawna już wnosili regulatorzy transportu. Uber zmuszony był już wycofać się z terenu Austin, po tym gdy odmówił pobierania odcisków palców swoich kierowców. Zdaniem firmy, "było to zbyt obciążającym obowiązkiem".

Jak twierdzi Uber, inwestycja 5 mln dolarów na cele walki z przestępczością seksualną będzie wdrażana transzami w ciągu następnych pięciu lat. Obecnie Uber jest firmą wartą 60 mld dolarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.