Tydzień pracy bez... pracy? Taką możliwość mają pracownicy MSD

MSD oferuje swoim pracownikom wolontariat w ramach pracy. Jest to program, który obowiązuje we wszystkich oddziałach firmy na całym świecie i cieszy się sporą popularnością wśród zatrudnionych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tydzień pracy bez... pracy? Taką możliwość mają pracownicy MSD

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

7 cze 2016 7:01


Każdy pracownik firmy MSD ma prawo do wykorzystania 40 godzin wolontariatu rocznie - to cały tydzień opłaconej pracy na cele wybranej organizacji charytatywnej.

- Jest to program, który obowiązuje we wszystkich oddziałach firmy na całym świecie - mówi Małgorzata Stelmach, prezes Fundacji MSD. - Bardzo chętnie pracownicy z tej propozycji korzystają - podkreśla.

- Każdy pracownik może zgłosić placówkę, na rzecz której chce pracować. Na tym etapie sprawdzamy, czy projekt proceduralnie odpowiada założeniom firmy. Są pewne rzeczy, których firma nie pozwala robić, np. wspieranie organizacji, które zajmują się handlem bronią - wyjaśnia Stelmach.

Firma zachęca również do dzielenia się doświadczeniem ze współpracownikami. - Istnieje możliwość przywiezienia zdjęć lub filmu z akcji. Można też napisać artykuł. Wszystko po to, by dzielić się dobrymi praktykami - komentuje prezes Fundacji MSD.

W jakie akcje angażują się pracownicy? Pracują indywidualnie czy wolą działać grupowo? Dowiecie się z nagrania poniżej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.