Trzęsienie ziemi w Nepalu: Pracownicy DHL ruszyli z pomocą

Zespół ochotników z Deutsche Post DHL Group ma zapewnić wsparcie logistyczne na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katmandu w ramach działań pomocowych po trzęsieniu ziemi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Trzęsienie ziemi w Nepalu: Pracownicy DHL ruszyli z pomocą

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

30 kwi 2015 13:34


DHL, dostawca usług logistycznych i pocztowych, wysłał własny zespół reagowania na katastrofy (ang. DRT) do stolicy Nepalu, Katmandu, w związku z trzęsieniem ziemi o sile 7,8 stopni w skali Richtera, którego dotychczasowym skutkiem – oprócz wielu osób poważnie rannych – są tysiące ofiar.

Międzynarodowe środowiska pomocowe przygotowują się do wysłania pilnie wymaganych towarów, takich jak sprzęt techniczny, woda i żywność. Zespół DRT Grupy DPDHL zapewni wsparcie logistyczne w ramach zarządzania pomocą międzynarodową i towarami dostarczanymi do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katmandu celem ich dalszej dystrybucji do potrzebujących. Akcję koordynują organizacje lokalne i międzynarodowe.

Pracownicy lecą z pomocą

- Masowa skala zniszczeń spowodowanych przez trzęsienie ziemi w Nepalu objęła infrastrukturę, drogi i lotniska lokalne, stawiając organizatorów akcji pomocowych przed potężnym wyzwaniem logistycznym. Jest to wyścig z czasem, którego celem jest uratowanie osób wciąż tkwiących w ruinach oraz tych, które wymagają doraźnej pomocy w postaci lekarstw, wody czy żywności - mówi Frank Appel, prezes Deutsche Post DHL Group.

- Nagły napływ środków pomocowych w porcie lotniczym Katmandu stanowi dla lokalnych służb poważne wyzwanie związane z ich terminową dystrybucją do beneficjentów. Dla naszego zespołu DRT oznacza to pomoc o specyficznym charakterze. Zespół składa się z doskonale wyszkolonych ochotników wspierających swoją wiedzą logistyczną działania koordynujące, niesienie pomocy na terenie portu lotniczego oraz jak najszybszą dystrybucję środków do ofiar - dodaje.

Ochotniczy zespół DRT składający się z pracowników DHL pochodzących z krajów, takich jak Bahrajn, Belgia, Dubaj, Indie, Malezja i Singapur, dotarł do Katmandu 27 kwietnia i otrzymał wsparcie od Gagana Mukhia, kierownika nepalskiej filii DHL Express. Zespół będzie pracował w Biurze Koordynacji Pomocy Humanitarnej ONZ (UNOCHA) na rzecz mobilizowania i koordynowania pomocy humanitarnej na terytorium Nepalu.

Ważna jest logistyka

Zdaniem Chrisa Weeksa, dyrektora ds. pomocy humanitarnej w DHL, porty lotnicze mogą w następstwie kataklizmu stać się wąskimi gardłami opóźniającymi dystrybucję doraźnych środków pomocowych.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.