Toyota przeznaczy milion dolarów na ochronę środowiska

Toyota nawiązała pięcioletnią współpracę z WWF. Japoński koncern przekaże w pierwszym roku partnerstwa milion dolarów na tworzenie zrównoważonych plantacji kauczukowców, które nie będą powodowały wycinania lasów tropikalnych w Azji, oraz inne działania proekologiczne WWF.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Toyota przeznaczy milion dolarów na ochronę środowiska

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

22 lip 2016 18:34


Współpraca jest elementem programu Toyota Environmental Challenge 2050, w ramach którego firma zamierza do 2050 r. zmniejszyć wpływ działalności firmy na środowisko do zera.

Toyota została partnerem programu Living Asian Forest Project fundacji WWF, którego celem jest ochrona lasów tropikalnych w Azji Południowo-Wschodniej. Program skupia się m.in. na zrównoważonym pozyskiwaniu lateksu z drzew kauczukowych do produkcji gumy, która jest podstawowym składnikiem opon samochodowych. Nadmierna eksploatacja plantacji kauczukowców nieuwzględniająca potrzeb środowiska naturalnego powoduje zmniejszanie powierzchni lasów i zagrożenie dla wielu gatunków.

Zapotrzebowanie na gumę będzie rosło, dlatego konieczny jest system pozyskiwania lateksu bez narażania naturalnych ekosystemów na uszczerbek, a lokalnych społeczności na straty. Toyota we współpracy z partnerami przemysłowymi i WWF chce stworzyć międzynarodowy standard w kwestii zrównoważonej uprawy kauczukowców.

Toyota jest pierwszym koncernem motoryzacyjnym, który podpisał umowę o globalnym partnerstwie z WWF.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

marcin 2016-07-25 10:14:22

Po ostatnich osiągnięciach toyota coraz bardziej pnie się w górę w sprzedaży.Hybrydy mają bardzo dobre,sam je wypróbowałem.Coraz bardziej zachęcam się do ich kupna.

kamila 2016-07-24 10:05:45

no i super, oby wiecej firm tak robilo, toyota mysli o srodowisku, ostatnio dyskutowalismy o tym jak moje auto bylo w serwisie w piasecznie od panow dowiedzialam sie kilka ciekawych rzeczy

Taaaaaa 2016-07-23 21:15:35

Taaaaa